C, 18.08.2022.

Pabriks: Eiropai jāīsteno "deputinizācija" un jāatbrīvojas no Krievijas ietekmes

TVNET/LETA
Pabriks: Eiropai jāīsteno "deputinizācija" un jāatbrīvojas no Krievijas ietekmes
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Foto: Evija Trifanova/LETA

Krievijas agresija Ukrainā arī skaidri parāda, ka Eiropai ir jāīsteno deputinizācija, jāatbrīvojas no Krievijas ietekmes, jāstiprina gan informatīvās telpas aizsardzība, gan arī jārisina enerģijas atkarības jautājumi, Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē norādījis aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

ES Ārlietu padomes sanāksmē Briselē ārlietu un aizsardzības ministri apstiprināja ES Stratēģisko kompasu, kas ietver rīcības plānu ES drošības un aizsardzības stiprināšanai līdz 2030.gadam.

Pašreizējā drošības situācijā kritiski svarīga ir ES un NATO stratēģiskā partnerība, un mūsu kopējās spējas jāveido tā, lai tās papildinātu kolektīvās aizsardzības vajadzības, piedaloties diskusijā par turpmāko ES drošības un aizsardzības politiku, pauda Pabriks.

"Eiropai ir jāinvestē savas pierobežas drošībā, kas ir īpaši aktuāli Ukrainas kara kontekstā.

Krievijas agresija Ukrainā arī skaidri parāda, ka Eiropai ir jāīsteno deputinizācija, jāatbrīvojas no Krievijas ietekmes, jāstiprina gan informatīvās telpas aizsardzība, gan arī jārisina enerģijas atkarības jautājumi," sanāksmē norādīja aizsardzības ministrs.

Savukārt, apspriežot turpmāko atbalstu Ukrainai, Pabriks uzsvēra, ka ES ir ļoti būtiski skaidri atbalstīt Ukrainas dalību ES. Tāpat svarīgi ir turpināt nodrošināt palīdzību letālu materiālu veidā, stiprinot Ukrainas spējas aizstāvēt ne tikai savu valsti, bet arī Eiropas kopējās vērtības un drošību.

Jau ziņots, ka 27.februārī ES valstu ārlietu ministri vienojās par ES atbalsta sniegšanu Ukrainas bruņotajiem spēkiem, izmantojot Eiropas Miera mehānismu. Saskaņā ar Eiropas Miera mehānismu pieņemtā bezprecedenta atbalsta pakete ietver 500 miljonus eiro palīdzības sniegšanai Ukrainas bruņotajiem spēkiem, stiprinot to spējas aizsargāt Ukrainas teritoriālo integritāti un iedzīvotājus.

21.martā ES ārlietu un aizsardzības ministru līmenī apstiprināto ES Stratēģisko kompasu, kas pastiprinās ES lomu būt par savu pilsoņu drošības garantu un sekmēs ES aizsardzības spējas, plānots pieņemt Eiropadomes sanāksmē, kas notiks 24.martā un 25.martā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu