Pk, 22.09.2023.

Nacionālajā botāniskajā dārzā notiks pirmais stādu gadatirgus

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Kokaudzētavas "Kalsnava" stādu tirdzniecība pie Salaspils Botāniskā dārza.
Kokaudzētavas "Kalsnava" stādu tirdzniecība pie Salaspils Botāniskā dārza. Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien no plkst.8 līdz 14 Nacionālajā botāniskajā dārzā (NBD), Salaspilī, Miera ielā 1, notiks ikgadējais Cīruļu dienas gadatirgus, kas ir pirmais šogad organizētais NBD stādu tirgus, informēja NBD.

Pasākuma rīkotāji uzsver, ka stādu gadatirgus ir īpaši gaidīts notikums dārzkopju dzīvē, jo stādu sortimentu tirgū bagātina arī NBD izlolotie stādi, kurus citos gadatirgos iegādāties nav iespējams. NBD aicina gadatirgu apmeklēt ne tikai dārzu un daiļdārzu īpašniekus, bet arī telpaugu mīļotājus, jo tiks tirgoti arī Oranžērijas sarūpētie siltzemju augi.

"NBD stādu gadatirgi laika gaitā ir kļuvuši par sava veida zaļo retumu kolekcionāru klubu, kura būtību izsaka gadatirgus moto "Un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!"," atzīst NBD.

Šogad NBD gadatirgi notiks šodien, 14.maijā, 11.jūnijā un 17.septembrī.

Tradicionāli NBD aprīļa gadatirgū dominē koku un krūmu stādi, bet maijā - ziemcietes un vasaras puķes. Kaut arī tas ir galvenokārt stādu gadatirgus, tajā piedalās arī citu ar dārzkopību saistītu lietu, kā arī amatnieki un Latvijas lauku labumu tirgotāji.

Gadatirgus apmeklētāji tiek aicināti apmeklēt arī NBD oranžēriju, kur apmeklētājiem pieejamas četras zāles - Sukulentu zāle, Siltā subtropu zāle, Vēsā subtropu zāle un Tropu zāle.

NBD platība ir 129 hektāri. Tajā atrodas viena no lielākajām dzīvo augu kolekcijām Ziemeļaustrumeiropā, kas apvieno vienuviet vairāk nekā 13 000 augu dažādību. Rūpēs par reto augu saglabāšanu un cilvēku izglītošanu NBD kolekcijās sakopoti augi no visiem pasaules kontinentiem, izņemot Antarktīdu.

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais