Pabriks: jauna militārā bāze noteikti netiks būvēta Ādažos

TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Paula Čurkste/LETA

Aizsardzības ministrija (AM) joprojām vērtē, kurā Latvijas vietā veidot jaunu plašu militāro bāzi.

Bāze varētu būt jebkurā no Latvijas reģioniem, intervijā Latvijas Radio pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Viņš neatklāja nevienu no AM vērtētajiem variantiem, taču atzina, ka tiek izskatītas vairākas iespējas vienlaikus un "padomā ir kādas trīs vietas".

Pabriks piebilda, ka jauna militārā bāze noteikti netiks būvēta Ādažos, jo minētā novada kapacitāte šajā jomā jau esot izsmelta.

Vērtējot, kurā vietā veidot jauno militāro bāzi, tiek domāts arī par reģionu attīstību. "Ja mēs paplašināsimies kādā no Latvijas reģioniem, tas dos arī papildu darbavietas un iespēju vietējiem uzņēmējiem šeit iesaistīties kādā uzņēmējdarbībā, piegādēs un citās lietās," atzīmēja ministrs.

Vaicāts, vai AM apsver militārās bāzes izveidi Latgales reģionā, Pabriks atbildēja, ka nevēlas tuvāk spekulēt par šo tēmu, jo tas varētu būt jebkurš reģions. Vienlaikus esot svarīgi, lai šajā vietā būtu atbilstoša infrastruktūra un karavīriem nebūtu pārāk daudz jāpārvietojas no kazarmām uz nodarbībām, treniņiem un atpakaļ.

TVNET jau ziņoja, ka AM vērtē, kur Latvijā veidot jaunu militāro bāzi, kas būtu līdzīga tai, kāda patlaban jau ir Ādažu novadā.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu