P, 30.01.2023.

Kā tiks izmantots Taipejas ziedojums miljons ASV dolāru apmērā?

TVNET/LETA
Kā tiks izmantots Taipejas ziedojums miljons ASV dolāru apmērā?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta un  Taipejas misijas Latvijā vadītājs Endrjū Lī piedalās pasākumā, kurā Taipejas misija Latvijā sniedz ziedojumu viena miljona dolāru apmērā labdarības organizācijai "Ziedot.lv" ar mērķi sniegt palīdzību Ukrainas bēgļiem medikamentu, ārstniecības un rehabilitācijas jomā.
"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta un Taipejas misijas Latvijā vadītājs Endrjū Lī piedalās pasākumā, kurā Taipejas misija Latvijā sniedz ziedojumu viena miljona dolāru apmērā labdarības organizācijai "Ziedot.lv" ar mērķi sniegt palīdzību Ukrainas bēgļiem medikamentu, ārstniecības un rehabilitācijas jomā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Taipejas misijas Latvijā ziedoto miljonu ASV dolāru izmantos, lai Ukrainas kara bēgļiem sniegtu palīdzību galvenokārt medikamentu, ārstniecības un rehabilitācijas jomā, informēja "Ziedot.lv" komunikācijas vadītāja informēja Ilze Ošāne.

Fonds "Ziedot.lv" saņemto ziedojumu izlietos tiešai palīdzībai bēgļiem, sniedzot palīdzību tādās jomās kā recepšu medikamentu apmaksa, tehnisko palīglīdzekļu iegāde, zobārstniecība, paliatīvā aprūpe, rehabilitācija un valsts neapmaksātā ārstniecība.

Ziedojums būs noderīgs, arī risinot ārkārtas sociālās situācijas, kurās būs nepieciešama palīdzība Ukrainas bēgļiem.

Paredzēts, ka Ukrainas bēgļi palīdzību varēs saņemt tādā pašā kārtībā kā Latvijas iedzīvotāji - aizpildot pieteikumu un iesniedzot visu nepieciešamo dokumentāciju. Tuvākajā laikā "Ziedot.lv" sagatavos informāciju un pieteikuma formu ukraiņu valodā.

Paredzams, ka palīdzību varēs saņemt jau no maija, un tās nodrošināšanā "Ziedot.lv" cieši sadarbosies ar vietējām pašvaldībām un Veselības ministriju.

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta norādīja, šis ir ļoti būtisks atbalsts, kas ļaus sniegt individualizētu palīdzību ukraiņu bēgļiem, turklāt tas ļaus palīdzēt Ukrainas cilvēkiem tādā pašā veidā un apjomā kā Latvijas iedzīvotājiem.

Taivānas valdības atbalstītā kampaņā Taivānā līdz šim ir savākti 26,2 miljoni ASV dolāru, lai palīdzētu Ukrainas bēgļiem, kuri spiesti pamest savu valsti Krievijas iebrukuma dēļ. Līdzekļus izmanto Taivānas Ārlietu ministrija (MOFA), lai sniegtu medicīnisko palīdzību, pajumti un palīdzības piegādes ukraiņiem, kuri ir pametuši savu valsti notiekošā kara dēļ, sacīja fonds, kurš uzsāka ziedojumu vākšanu.

Fonds "Ziedot.lv" no Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ziedojumiem līdz šim sniedzis atbalstu Ukrainai 9 135 670 eiro apmērā. Līdz šim lielākais atbalsts nonācis tieši Ukrainā, nosūtot pārtikas, higiēnas, saimniecības preces, medikamentus un aizsardzības preces. Ukrainas bēgļiem Latvijā līdz šim palīdzība sniegta 1,1 miljona eiro apmērā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu