C, 30.03.2023.

Foto ⟩ Rīgas ielas svētdien pārņem Kritiskās masas velobrauciens

TVNET/LETA
Rīgas ielas svētdien pārņem Kritiskās masas velobrauciens
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Velobrauciens "Kritiskā masa".
Velobrauciens "Kritiskā masa". Foto: LETA

Svētdien, 1. maijā, Rīgas ielas jau tradicionāli iekaroja pasākuma "Kritiskā masa" dalībnieki, kuri ar saviem velosipēdiem devās masveida braucienā pa pilsētas ielām, lai vērstu uzmanību uz veloinfrastruktūras problēmām galvaspilsētā.

Valsts policija jau iepriekš atzina, ka jautājums par veloinfrastruktūras problēmām ir aktuāls, taču vienlaikus viņi atgādināja par pastāvošajiem drošības riskiem, ko var radīt šāda masveida braukšana, kas bieži vien saistīta ar ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu.

Savukārt, atsākoties aktīvai velosezonai, Valsts policija atgādina par drošību ceļu satiksmē, un to, ka visiem satiksmes dalībniekiem pārvietojoties kopīgi satiksmē ir jāievēro cieņa vienam pret otru, ievērojot drošu intervālu un distanci. Tāpat būtiski atcerēties, ka velosipēdistam ir jāpārvietojas pēc iespējas tuvāk brauktuves labajai malai un, ja satiksmē pārvietojas vairāki riteņbraucēji, tad tiem ir jābrauc vienam aiz otra, nevis blakus.

Tāpat jāņem vērā, ka braucot ar velosipēdu pa gājēju ceļu vai ietvi, priekšroka ir gājējam, un velosipēdu vadītājiem jāizvēlas tāds braukšanas ātrums, lai netiktu apdraudēti vai traucēti gājēji un, ja nepieciešams, jābrauc ar ātrumu, kas nepārsniedz gājēju pārvietošanās ātrumu.

Valsts policija atgādina, ka piedaloties ceļu satiksmē ar velosipēdu vēlams uzlikt aizsargķiveri, savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam tās lietošana ir obligāta. Vienlaikus pareizi jāaprīko velosipēds ar gaismu atstarojošiem elementiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu