S, 28.01.2023.

Jaunie ārstu palīgi var saņemt atbalstu no ES fondiem

TVNET/LETA
Jaunie ārstu palīgi var saņemt atbalstu no ES fondiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Veselības ministrija (VM) aicina jaunos ārstu palīgus pievienoties Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) un saņemt atbalstu no Eiropas Savienības (ES) fondiem, informēja ministrijas pārstāve Barbara Ālīte.

Paredzēts, ka finanšu atbalsts no ES fondiem pieejams ārstniecības personām par to, ka speciālisti par savu darba vietu izvēlas iestādi, kas pacientiem nodrošina valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus.

Jaunie speciālisti finansiāli tiek atbalstīti, VM īstenojot divus Eiropas Sociālā fonda projektus - "Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas" un "Atbalsts ārstniecības personām darbam Rīgā un atveseļošanās pasākumi veselības nozarē".

Projektu laikā ārstniecības personām izmaksās vienreizēju naudas kompensāciju, savukārt atbalsta saņēmēji apņemas noteiktu laika posmu strādāt valsts sektorā. Tajā skaitā arī jaunie ārstu palīgi var saņemt naudas kompensāciju par darbu NMPD brigādē Rīgā vai ārpus Rīgas, kompensāciju par ģimenes locekļiem un uzturēšanās izdevumiem kā atbalstu darba gaitu uzsākšanai un ikdienas vajadzībām.

Pēc NMPD informācijas, šobrīd visvairāk nepieciešamas brigāžu otrās ārstniecības personas, īpaši Rīgā, kā arī tuvākajā laikā būs jānodrošina nepieciešamais darbinieku skaits un pēctecība ārkārtas zvanu centrā 113.

NMPD direktore Liene Cipule norādīja, ka līdz šim projektu iespējas izmantojuši jau vairāk nekā 200 dienesta darbinieki, un visaktīvāk piesakās jaunie kolēģi, kuri uzsākuši darbu dienestā. Iespēju pieteikties projektam NMPD piedāvā arī medicīnas koledžu studentiem, kuri pie mums dienestā ierodas praksē, sacīja Cipule.

Ārstniecības personāla nodrošinājumā situācija būtiskāk atšķiras reģionos - Latgalē ir vismazākais vakanto amata vietu skaits, savukārt Rīgas reģionā ir vislielākais.

NMPD atzinīgi vērtē šādu ES fondu kompensāciju iespējas un redz tam ieguvumus, jo tas mazina ārstniecības personu mainību, ļaujot piesaistīt darbiniekus ilgtermiņā. Dienestā vienlaikus atzīst, ka ļoti būtiski ir nodrošināt darba tirgū konkurētspējīgu atalgojumu.

Darbinieku piesaistei mērķētais ESF projekts "Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu pieejamības uzlabošana ārpus Rīgas" tiek īstenots jau kopš 2017.gada nogales. Pieteikumu pieņemšana no ārstniecības personām plānota līdz pieejamā finansējuma apguvei, bet ne ilgāk kā līdz 2023.gada 31.jūlijam. Projekta kopējais attiecināmais finansējums ir 14 612 707 eiro.

Savukārt ESF projekts "Atbalsts ārstniecības personām darbam Rīgā un atveseļošanās pasākumi veselības nozarē" sākts pirms gada. Pieteikumu pieņemšana no ārstniecības personām turpināsies līdz pieejamā finansējuma apguvei, bet ne ilgāk kā līdz 2023.gada 30.septembrim. Projekta kopējais attiecināmais finansējums ir 8 948 658 eiro. Projektu līdzfinansē "REACT-EU" finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu