Vīrietis, kuram pārstādīja cūkas sirdi, iespējams, miris no cūku vīrusa

Deivids Benets ar dēlu FOTO: AP/Scanpix

Ārsti saka, ka cūkas sirdī, kas šā gada sākumā tika transplantēta 57 gadus vecam vīrietim, atrastas cūku vīrusa pēdas. Tas varētu izskaidrot, kāpēc vīrietis divus mēnešus pēc transplantācijas nomira.

Ārstu komanda, kas veica eksperimentālo procedūru, 20. aprīlī paziņoja, ka cūkas sirds varētu būt inficēta ar cūku citomegalovīrusu. Šis vīruss parasti atrodams sivēnos un var izraisīt iesnām līdzīgus simptomus. Zināms arī tas, ka šis vīruss var saīsināt primātu dzīves ilgumu, kuriem pārstādīti inficētas cūkas audi vai orgāni, rakstīts 2018. gada pētījumā.

Nelaiķis Deivids Benets ģenētiski modificēto cūkas sirdi saņēma šā gada janvārī un sākumā pēc operācijas jutās labi. Tomēr divus mēnešus pēc transplantācijas viņš nomira.

Pirms sirds pārstādīšanas Benets sirga ar nāvējošu sirdskaiti. Eksperimentālā procedūra bija solis medicīnas attīstībā un transplantējamo orgānu trūkuma problēmas risināšanā.

Vietnē “MIT Technology Review” ziņots, ka Beneta nāvi izraisīja vai paātrināja tieši šis cūku vīruss. Neinficēta sirds, visticamāk, ļautu vīrietim nodzīvot ilgāk.

“Tā bija infekcija, kuru nākotnē mēs, visticamāk, varētu novērst,” teica ķirurgs Bārtlijs Grifits, kurš veica transplantāciju.

Tomēr nebija nekādu pazīmju, ka Benetam būtu aktīva infekcija. Grifits pastāstīja, ka Benetam pēc operācijas bija vairākas citas komplikācijas.

Uz augšu
Back