S, 20.08.2022.

Tiek izsludināti grozījumi Rīgas un Ventspils brīvostu likumos

TVNET/LETA
Tiek izsludināti grozījumi Rīgas un Ventspils brīvostu likumos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ventspils osta
Ventspils osta Foto: Shutterstock

Valsts prezidents Egils Levits izsludinājis Ventspils brīvostas likuma un Rīgas brīvostas likuma grozījumus par izņēmuma gadījumiem valsts un pašvaldības zemes atsavināšanai, liecina oficiālā izdevuma "Latvijas Vēstnesis" publikācija.

Grozījumi stāsies spēkā otrdien, 10.maijā.

Ventspils brīvostas likumā un Rīgas brīvostas likumā noteikts, ka valsts un pašvaldības zemi brīvostas teritorijā nedrīkst pārdot, dāvināt vai citādi atsavināt, izņemot Ostu likumā noteiktajos gadījumos vai ieguldot brīvostas pārvaldīšanai izveidotās kapitālsabiedrības pamatkapitālā.

Saeima abu likumu grozījumus atbalstīja 5.maijā. Tos virzīja Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija, lai saskaņotu regulējumu ar Ostu likumu, kurā noteikts, ka valsts un pašvaldība ir tiesīga tai piederošo ostas teritorijā esošo nekustamo īpašumu atsavināt, valstij nododot to pašvaldībai un pašvaldībai nododot to valstij bez atlīdzības.

Tāpat Ostu likumā noteikts, ka pašvaldība var atsavināt tai piederošus īpašumus ostas teritorijā, ieguldot tos kapitālsabiedrības, kas veiks ostas pārvaldes funkcijas, pamatkapitālā.

Tautsaimniecības komisijā skaidroja, ka jaunais regulējums Ventspils brīvostas likumā un Rīgas brīvostas likumā nodrošinās iespēju realizēt sabiedrībai nozīmīgas intereses tautsaimniecības jomā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu