G7 nekad neatzīs Krievijas ar spēku grozītās robežas

TVNET/LETA/AFP
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
G7 valstu ārlietu ministru sanāksme Vācijā
G7 valstu ārlietu ministru sanāksme Vācijā Foto: Reuters/ScanPix

Septiņu industrializēto valstu grupa (G7) sestdien paziņojusi, ka nekad neatzīs robežas, kuru grozīšanu Krievija panākusi agresīvā kara rezultātā pret Ukrainu.

"Mēs nekad neatzīsim robežas, kuras Krievija mēģinājusi mainīt ar militāru agresiju, un turpināsim uzturēt savu līdzdalību Ukrainas suverenitātes un teritoriālās nedalāmības atbalstīšanā," teikts G7 ārlietu ministru paziņojumā, piebilstot, ka tas attiecas arī uz Maskavas anektēto Krimas pussalu.

"Mēs turpināsim iesākto militāro un aizsardzības palīdzību Ukrainai tik ilgi, cik tas būs nepieciešams," teikts paziņojumā, ko šo sestdien pieņēma Vadošo demokrātiski industriāli attīstīto valstu grupas (G7) ārlietu ministri. Ja nepieciešams, G7 valstis vēlas apgādāt Ukrainas bruņotos spēkus ar ieročiem un citu militāro aprīkojumu gadiem ilgi.

Komunikē, kuru ministri izplatījuši pēc trīs dienas ilgušās sanāksmes Vācijas ziemeļos, izteikts arī aicinājums Baltkrievijai pārtraukt atbalstīt Krieviju tās uzsāktajā karā pret Ukrainu.

G7 ministri arī pauduši apņēmību paplašināt pret Krieviju vērstās sankcijas, pakļaujot tām Krievijas tautsaimniecības nozares, no kurām diktatora Vladimira Putina totalitārais režīms ir īpaši atkarīgs.

Sanāksmes gala dokuments satur arī brīdinājumu Ķīnai nemēģināt apiet Krievijai noteiktās sankcijas.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu