P, 15.08.2022.

Aktuālais frontē ⟩ Ukraiņi Harkivas apgabalā atspieduši Krievijas karaspēku līdz robežai; Kremlis uzdod Zaporižjā un Hersonā rīkot "referendumus"

Papildināts plkst.15.30
TVNET/LETA
Ukraiņi Harkivas apgabalā atspieduši Krievijas karaspēku līdz robežai; Kremlis uzdod Zaporižjā un Hersonā rīkot "referendumus"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Ukrainā Harkivas apgabalā teritoriālās aizsardzības spēku bataljona karavīri atspieduši Krievijas karavīrus un sasnieguši valsts robežu, sociālajā tīklā "Facebook" pavētīja Ukrainas Aizsardzības ministrija. Taču okupētajās teritorijās Zaporižjas un Hersonas apgabalos Kremlis uzdevis sarīkot "referendumus".

"Harkivas pilsētas Ukrainas Bruņoto spēku Teritoriālās aizsardzības spēku 127.brigādes 227.bataljons atspiedis krievus un izgājis uz valsts robežas sektoru," teikts paziņojumā.

Jau vēstīts, ka Ukrainas aizstāvji turpina veiksmīgu pretuzbrukumu uz ziemeļiem no Harkivas Krievijas robežas virzienā.

Videoierakstā, kurā Ukrainas karavīri vēršas pie prezidenta Volodimira Zelenska, redzams robežas stabs.

"Mēs sasniedzām, prezidenta kungs, mēs esam šeit! Lūk, ar mums robežsargs... Prezidenta kungs, mēs sasniedzām," video saka karavīri.

Ukrainas robežsargi pretojas Krievijas karavīru mēģinājumam šķērsot robežu uz Sumu apgabalu

Ukrainas robežsargi paziņojuši, ka pirmdienas rītā novērsts Krievijas mēģinājums iesūtīt karavīrus Sumu apgabalā Ukrainas ziemeļos, kur pašlaik nenotiek aktīva karadarbība.

Robežsargi informēja, ka Krievijas spēki izmantojuši mīnmetējus, granātmetējus un ložmetējus, lai piesegtu sabotāžas un izlūkošanas grupas ienākšanu pāri robežai no Krievijas. Ukrainas robežsargi atbildējuši ar uguni un piespieduši Krievijas vienību atkāpties atpakaļ uz savu teritoriju.

Lauku apvidū, kur noticis incidents, vairāk nekā mēnesi nav notikusi aktīva karadarbība.

Krievijas karavīri caur Sumu apgabalu virzījās kara sākumā, mēģinot apvienoties ar Kijivas apkaimē esošajiem spēkiem, bet aprīļa sākumā tie atkāpās, Krievijai koncentrējoties uz kaujām Ukrainas austrumos.

Kremlis uzdod Zaporižjā un Hersonā rīkot "referendumus"

Krievijas okupācijas spēki saņēmuši Kremļa rīkojumu ieņemtajās Zaporižjas un Hersonas apgabalu daļās pēc dažiem mēnešiem rīkot referendumu, pavēstīja Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Vadims Denisenko.

"Ja runājam par Enerhodaru un ne tikai, tad krievi cenšas maksimāli nostiprināties. Viņi mēģina nodibināt savu varu, viņi daudzās apdzīvotās vietās izvieto savus uzraugus, bieži no kriminālās pasaules," televīzijas maratona ēterā sacīja amatpersona.

Okupanti gatavos referenduma sarīkošanu tuvāko mēnešu laikā, norādīja Denisenko. "No Krievijas ir rīkojums, lai pēc dažiem mēnešiem dotos uz referendumu. Par ko būs šis referendums, viņi pagaidām nesaprot, bet viņi koncentrēsies referenduma rīkošanai," sacīja ministra padomnieks.

Hersonas apgabala administrācijas vadītājs Henadijs Lahuta savukārt sacīja, ka okupanti referendumam iegūst iedzīvotāju pases datus. Viņš pauda pārliecību, ka Hersonas iedzīvotāji atbalsta Ukrainu, tāpēc uz referendumu neies.

NYT: Lielie zaudējumi, neveiksmīgi mēģinot šķērsot Siverskijdonecas upi, Krievijā rada katastrofas apjausmu

Liecības par Krievijas karaspēka smagajiem zaudējumiem, Ukrainā Luhanskas apgabalā pie Bilohorivkas mēģinot pārkļūt Siverskijdonecas upei, Krievijā rada katastrofas apjausmu, teikts svētdien publikācijā laikrakstā "New York Times". Ziņas par neveiksmīgo operāciju, kurai bija lieli dzīvā spēka upuri, izskanējušas Krievijas informatīvajā telpā un to kritizējuši arī prokrieviskie militārie blogeri.

Krievijas pavēlniecība 11.maijā nosūtīja aptuveni 550 41.vispārējās karaspēka armijas 74.motorizēto strēlnieku brigādes karavīrus uz pārceltuvi pār Siverskijdonecu Luhanskas apgabala Bilohorivkas rajonā, lai aplenktu Ukrainas spēkus pie Rubižnes, norāda laikraksts. Ukrainas artilērija sadragāja vairākus krievu pontontiltus, iznīcinot daudz karavīru un tehnikas.

Kara izpētes institūts norāda, ka dzīvību zaudējuši vai ievainoti 485 Krievijas karavīri, iznīcināts vairāk nekā 80 tehnikas vienību.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas ziņojumā norādīts, ka Baltkrievija pēc militāro mācību noslēgšanās atstājusi savus karavīrus pie Ukrainas robežas un Baltkrievijas rietumos. Lai gan Baltkrievijas karaspēks līdz šim nav tiešā veidā iesaistījies konfliktā (kaut arī Krievijas armija no Baltkrievijas teritorijas veikusi uzbrukumus Ukrainai), tā atrašanās pie Ukrainas robežām nozīmē, ka daļai ukraiņu karavīru būs jāpaliek tur un tie nevarēs piedalīties operācijās Donbasā, kur šobrīd koncentrējas Krievijas spēki.

Foto: Harkiva, 15. maijs

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu