Igaunija pauž Krievijas vēstniekam nosodījumu par Zaharovas apvainojumiem Kallasai

Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāre Marija Zaharova. FOTO: AP/Scanpix

Igaunijas Ārlietu ministrija otrdien izsaukusi Krievijas vēstnieku, lai izteiktu viņam nosodījumu par Krievijas Ārlietu ministrijas preses sekretāres Marijas Zaharovas paziņojumu, kurā izteikti personiski apvainojumi Igaunijas premjerministrei Kajai Kallasai.

Ministrijas ģenerālsekretāra vietnieks Reins Tammsārs, kurš tikās ar Krievijas vēstnieku, neuzskatīja par nepieciešamu komentēt paziņojumu, ko Zaharova publicēja sociālajā medijā, bet aicināja Krievijas pārstāvjus atturēties no neprofesionāliem personiskiem uzbrukumiem Igaunijas politiķiem, saglabāt pieklājību, padziļināt savas vēstures zināšanas un nekavējoties pārtraukt agresiju pret Ukrainu.

Kallasa nesen starptautiskajā Lennarta Meri konferencē Tallinā aicināja valstis nekontaktēties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, jo viņš ir kara noziedznieks.

Zaharova pēc tam vietnē "Telegram" publicēja ierakstu, kurā izteicās, ka pat autokrātiskiem sultāniem nav tādas pārmantotas karjeras kā Kallasai.

"Ziņās lasāms - Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa mudina Rietumu līderus pārtraukt zvanīt prezidentam Vladimiram Putinam. Es painteresējos, kas ir šī persona, kas sniedz šādus praktiskus padomus Rietumu līderiem. Izrādās, ka nevienam autokrātiskam sultānam nav tādas pārmantotas karjeras," paziņoja Zaharova.

Zaharova uzsvēra, ka Kaja Kallasa ir Igaunijas premjerministre, tāpat kā viņas tēvs Sīms Kallass bija premjerministrs no 2002.gada līdz 2003.gadam. Kaja Kallasa ir arī Reformu partijas līdere, tāpat kā viņa tēvs no 1994. līdz 2004.gadam.

"Tas pats Sīms Kallass, kurš 20 gadus bija Komunistiskās partijas biedrs (kamēr viņas meitai vēl viss bija priekšā), tad izveidoja partiju, kas ierosināja Igaunijā likumu, saskaņā ar kuru, neskatoties uz masveida iedzīvotāju protestiem, 2007.gadā tika nojaukts Bronzas kareivja piemineklis," paziņoja Zaharova.

"Tas ir tas pats Sīms Kallass, pret kuru 1998.gadā vairākkārt tika celtas aizdomas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, par līdzdalību liela apmēra piesavināšanās lietā un nepatiesas informācijas sniegšanu, strādājot Igaunijas Bankā. Precīzāk, 1993.gadā viņš tika apsūdzēts par desmit miljonu dolāru pazušanu no Ziemeļigaunijas Bankas," bija teikts Zaharovas ierakstā "Telegram".

Ierakstā arī norādīts, ka Sīma Kallasa vecaistēvs vadījis Igaunijas zemessargus, ko Zaharova nodēvējusi par paramilitāriem nacionālistiem, kas 1939.gadā un 1940.gadā esot kļuvuši par "profašistisko noskaņojumu cietoksni Igaunijā".

Tālāk Zaharova apgalvoja, ka daudzi bijušie Igaunijas zemessargi vēlāk pievienojušies "fašistu militārajai organizācijai "Omakaitse", kas Igaunijā tika izveidota Vācijas okupācijas laikā".

"Spēcīgas ģimenes tradīcijas ir šīm demokrātijas bākugunīm, kas noliedz neonacismu Ukrainā," turpināja Zaharova.

Uz augšu
Back