No 19. maija Latvijas pilsoņi tūrisma nolūkos Turcijā varēs uzturēties 90 dienas

Turcija, Stambula. Ilustratīvs foto FOTO: Shutterstock

Turcija piektdien, 20. maijā, pagarinājusi periodu, kurā Latvijas pilsoņi ir tiesīgi uzturēties Turcijā bez vīzas - no 19. maija Latvijas pilsoņi tūrisma nolūkos Turcijā varēs uzturēties 90 dienas, informēja Ārlietu ministrijā.

Sākot ar 19.maiju, Latvijas pilsoņi tūrisma nolūkos ir tiesīgi uzturēties Turcijā 90 dienas, tai skaitā nepārtraukti katrā 180 dienu periodā.

Šis lēmums neattiecas uz Latvijas nepilsoņiem, kuriem kā līdz šim ir jāsaņem vīza ieceļošanai Turcijā. Neskaidrību gadījumā nepieciešams konsultēties ar kompetentajām Turcijas iestādēm.

Saskaņā ar Latvijas un Turcijas valdību līguma par vīzu prasības atcelšanu diplomātisko, dienesta un speciālo pasu turētājiem un vīzu procedūras atvieglojumiem pilsoņu pasu turētājiem nosacījumi līdz šim atļāva Latvijas pilsoņiem uzturēties Turcijā bez vīzas 30 dienas sešu mēnešu laikā. 2021.gadā Latvijas puse ierosināja veikt grozījumus šajā līgumā, lai pagarinātu Latvijas pilsoņu uzturēšanās tiesības Turcijā, tās pielīdzinot pārējo Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām.

Vienlaikus Latvija ir rosinājusi arī minētā divpusējā līguma grozījumus, kas atļautu Latvijas pilsoņiem ieceļot Turcijā, uzrādot personas apliecību. Par šādu izmaiņu veikšanu turpinās divpusējs dialogs.

Uz augšu
Back