"Latvenergo" šogad Daugavā ielaidīs lašu un taimiņu mazuļus

Valsts zinātniskā institūta "BIOR" zivju audzētavā audzētie lašu un taimiņu mazuļi tiek ielaisti Daugavā netālu no Ziemeļu mola bākas pēc AS "Latvenergo" pasūtījuma, tādējādi kompensējot zivju resursiem nodarīto kaitējumu no pašu darbības. FOTO: Paula Čurkste/LETA

AS "Latvenergo" zivju resursu atjaunošanas programmas ietvaros šogad Daugavā tiks ielaisti 506 000 lašu un taimiņu mazuļu ar nogrieztu taukspuru, informē uzņēmums.

Kompānijā norāda, ka "Latvenergo" ik gadu īsteno zivju mazuļu atjaunošanas programmu 1,035 miljonu eiro vērtībā.

"Latvenergo" atzīmē, ka zivju audzētavās lašu un taimiņu mazuļi tiek audzēti apstākļos, kas ir maksimāli pietuvināti dabiskajiem, lai pēc izlaišanas Daugavā, tie veiksmīgi iedzīvojas un izaug.

Šogad Daugavas grīvā ielaidīs ap 314 220 viengadīgu lašu un ap 187 290 taimiņu mazuļus (smoltus), kā arī 4710 divgadīgus taimiņu mazuļus, kas izaudzēti Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "Bior" Tomes un Doles zivjaudzētavās.

Mazuļu vešana tiek organizēta ar speciālo transportu, un vienā atvestajā kravā ir vidēji 27 000 lašu mazuļu. Šogad laša mazuļa vidējais svars sasniedz 31,5 gramus, taimiņa svars - 18,5 gramus, savukārt divgadīga taimiņa svars - 51 gramu.

Astoto gadu lašu un taimiņu smolti pirms ielaišanas tiek iezīmēti, nogriežot taukspuru. Metode palīdz speciālistiem un makšķerniekiem atpazīt pieaugušus mākslīgi audzētos lašus no tādiem, kas dabiskā ceļā upēs iznārstojuši un attīstījušies. Tādējādi speciālisti var veikt izpēti par to, cik no ielaistajiem zivju mazuļiem pēc diviem līdz trīs jūrā pavadītiem gadiem atgriežas upēs uz nārstu.

"Latvenergo" pauž, ka no zvejnieku lomiem un vaislinieku nozvejas iegūtie dati liecina, ka pēdējos gados lielākā daļa no Daugavas lašiem un taimiņiem, kas no jūras uz nārstu atgriežas upē, ir ar nogrieztu taukspuru.

Katru gadu zinātniski pamatotā sugu sastāvā Daugavā un tās baseina ūdenstilpēs notiek vismaz 6,3 miljonu zivju mazuļu un kāpuru ielaišana. Zivju resursu pavairošanu Daugavā un tās baseina ūdenstilpēs atbilstoši savstarpēji noslēgtajam līgumam veic "Bior". Šī gada pavasarī un vasaras sākumā tiks izlaisti līdaku un nēģu kāpuri, jūnijā - sīgas, jūlijā - vienvasaras laši, augustā un septembrī - zandarti un vimbas.

"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.

Uz augšu
Back