Staķis par LKS gājienu: pašvaldība rīkosies saskaņā ar drošības dienestu analīzi

Mārtiņš Staķis. FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis, reaģējot uz Valsts drošības dienesta (VDD) paziņojumu, kurā ieteikts neatļaut Latvijas Krievu savienības (LKS) iecerēto gājienu pret padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu, pirmdienas vakarā paziņoja, ka Rīgas pašvaldība rīkosies saskaņā ar drošības dienestu analīzi.

Šo paziņojumu Rīgas mērs publicēja savā tvitera kontā.

Jau ziņots, ka VDD, izvērtējot informāciju un ņemot vērā identificētos riskus, Rīgas pašvaldībai iesaka nesaskaņot arī 28.maijā LKS iecerēto akciju, kurā plānots protestēt pret padomju pieminekļa Pārdaugavā iespējamo nojaukšanu.

Kā aģentūru LETA informēja VDD, informācijas analīze liecina, ka pieteiktā gājiena norise turpinātu vairot apdraudējumu demokrātiskajai valsts iekārtai, demokrātijas pamatprincipiem, nacionālās drošības interesēm, kā arī veicinātu sabiedrības šķelšanās tendenci.

VDD vērtējumā, pieteiktais gājiens, ņemot vērā tā mērķus, nav savietojams ar pieaugošo spriedzi sabiedrībā saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju, kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Ukrainā.

Dienests uzskata, ka gājiena sarīkošana veicinātu Krimināllikuma 74.1.pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu - genocīda, noziegumu pret cilvēci, mieru un kara nozieguma publisku slavināšanu un attaisnošanu, kā arī apdraudētu sabiedrības drošību un labklājību.

Pirmo protesta akciju LKS bija plānojusi sarīkot jau 13.maijā - dienā, kad Rīgas dome lēma par padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu. Arī toreiz VDD ieteica pasākumu nesaskaņot, ko Rīgas dome arī izdarīja. LKS atteikumu apstrīdēja tiesā, taču Administratīvajā rajona tiesā zaudēja.

VDD rekomendācija neatļaut Latvijas Krievu savienības (LKS) iecerēto gājienu pret padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu nav pietiekami pamatota, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda partijas līdzpriekšsēdētājs un Rīgas domes deputāts Miroslavs Mitrofanovs.

Uz augšu
Back