VDD rekomendē aizliegt Latvijas Krievu savienības iecerēto gājienu
Papildināts

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka pretēji policijas aicinājumam Ukrainas kara upuru piemiņas dienā nepulcēties pie padomju režīma memoriāliem, ieradusies nolikt ziedus pie pieminekļa Uzvaras parkā. FOTO: Paula Čurkste/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) ir izvērtējis informāciju saistībā ar partijas “Latvijas Krievu savienība” (LKS) 28. maijā pieteikto gājienu un, ņemot vērā identificētos riskus, rekomendē Rīgas domei (RD) aizliegt pasākuma norisi, portālu TVNET informēja VDD pārstāvji.

VDD veiktā informācijas analīze liecina, ka pieteiktā gājiena norise turpinātu vairot apdraudējumu demokrātiskajai valsts iekārtai, demokrātijas pamatprincipiem, nacionālās drošības interesēm, kā arī veicinātu sabiedrības šķelšanās tendenci.

Papildus VDD vērtējumā pieteiktais gājiens, ņemot vērā tā mērķus, nav savietojams ar pieaugošo spriedzi sabiedrībā saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju, kara noziegumiem un noziegumiem pret cilvēci Ukrainā.

Kā skaidroja VDD, pieteiktā gājiena norise veicinātu Krimināllikuma 74.1 pantā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, t.i., genocīda, noziegumu pret cilvēci, mieru un kara nozieguma publisku slavināšanu un attaisnošanu, kā arī apdraudētu sabiedrības drošību un labklājību.

Savukārt Rīgas mērs Mārtiņš Staķis, reaģējot uz Valsts drošības dienesta (VDD) paziņojumu, kurā ieteikts neatļaut Latvijas Krievu savienības (LKS) iecerēto gājienu pret padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanu, pirmdienas vakarā paziņoja, ka Rīgas pašvaldība rīkosies saskaņā ar drošības dienestu analīzi.

Jau ziņots, ka LKS plāno 28.maijā rīkot protesta gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim saistībā ar padomju pieminekļa nojaukšanu. Tā sociālajos medijos paziņojis partijas līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs.

Kā informēja Rīgas domē, kāda privātpersona ir pieteikusi gājienu sestdien, 28.maijā no plkst.12 līdz 15.

Gājiens paredzēts no Uzvaras parka Pārdaugavā, līdz Brīvības piemineklim. Gājiena laikā paredzēts izmantot skaņu pastiprinošas iekārtu.

Jau ziņots, ka piektdien, 20.maijā Rīgā notika gājiens "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma", kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Aizvadītais pasākums bija vērtējams kā mierīgs. Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās sakuru dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas.

Gājienu "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma" noorganizējuši patriotiski noskaņoti Latvijas iedzīvotāji, pamatā, lai paustu atbalstu padomju pieminekļa Pārdaugavā nojaukšanai.

Uz augšu
Back