Policija pabeidz izmeklēšanu par laupīšanu kādā lombardā Liepājā

FOTO: Valsts policija

Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par laupīšanu Liepājā, kādā lombardā šā gada janvārī, un nodevušas krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai, portālu TVNET informēja VP pārstāve Madara Šeršņova.

26.janvārī ap pulksten 18.20 VP tika saņemta informācija, ka Liepājas centrā, lombardā notikusi laupīšana. VP Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas ieradās notikuma vietā un noskaidroja, ka vīrietis uzbrucis lombarda darbiniecei, pagrūžot viņu un iepūšot sejā piparu gāzi. Vīrietis no lombarda telpām nolaupīja divas paletes ar zeltlietām un vienu statīvu ar rokassprādzēm, pēc tam devās prom. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki lombarda darbiniecei uz vietas sniedza medicīnisko palīdzību.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu un, veicot operatīvās darbības, 28.janvārī aizturēja iespējamo vainīgo personu. Vīrietis tika atzīts par aizdomās turēto, un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu un nesen atbrīvots no ieslodzījuma, izcietis sodu par noziedzīgu nodarījumu, kas vērsts pret tikumību un dzimumneaizskaramību.

VP amatpersonas pie vīrieša atrada nolaupītās zeltlietas, taču dažas lietas viņš jau bija paspējis realizēt Latvijā un Lietuvā, no kurām daļu likumsargi atguva.

VP pārstāve informēja, ka, saskaņā ar Krimināllikumu, par laupīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.

VP atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Uz augšu
Back