Pk, 2.12.2022.

Ķīna aizliedz valstī ielidot Krievijas aviopārvadātāju lidmašīnām "Boeing" un "Airbus"

TVNET/LETA
Ķīna aizliedz valstī ielidot Krievijas aviopārvadātāju lidmašīnām "Boeing" un "Airbus"
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Aeroflot Boeing 777-300ER lidmašīna tiek atspoguļota peļķē Šeremetjevas starptautiskajā lidostā ārpus Maskavas.
Aeroflot Boeing 777-300ER lidmašīna tiek atspoguļota peļķē Šeremetjevas starptautiskajā lidostā ārpus Maskavas. Foto: Reuters/ScanPix

Ķīna aizliegusi uz valsti lidot Krievijas aviopārvadātāju lidmašīnām "Boeing" un "Airbus", kas vienlaicīgi reģistrētas divās jurisdikcijās, vēsta Krievijas tīmekļa medijs RBK, atsaucoties uz diviem avotiem.

Pekina no pārvadātājiem pieprasījusi apstiprinājumu, ka Krievijas pārvadātāju lidmašīnas oficiāli noņemtas no reģistriem ārzemēs.

Krievijas lidsabiedrību flotēs liela daļa ir lidmašīnas, kas pieder ārzemju līzinga devējiem un līdz martam bija reģistrētas ārzemju jurisdikcijās.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā lidmašīnas faktiski tika atņemtas to īpašniekiem un pārceltas Krievijas reģistrā, bet to tehniskā apkalpošana notiek bez ražotāju un Rietumu aviācijas dienestu uzraudzības.

Tomēr tās noņemt no uzskaites vecajā jurisdikcijā var vienīgi ar līzinga kompāniju atļauju.

Kopš februāra beigām rietumvalstis noteikušas sankcijas Krievijas aviācijas nozarei Krievijas pret Ukrainu sāktā kara dēļ.

Eiropas Savienība aizliegusi Krievijai izmantot savu gaisa telpu, kā arī pārtraukusi Krievijai piegādāt lidmašīnas un to rezerves daļas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu