O, 28.03.2023.

Polijas prezidents mudinājis Šolcu un Makronu apmeklēt Buču un Irpiņu

TVNET/LETA
Polijas prezidents mudinājis Šolcu un Makronu apmeklēt Buču un Irpiņu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: SIPA/Scanpix

Polijas prezidents Andžejs Duda mudinājis Vācijas kancleru Olafu Šolcu un Francijas prezidentu Emanuelu Makronu apmeklēt Ukrainā vietas, kurās Krievijas karaspēks pastrādājis zvērības pret civiliedzīvotājiem, tai skaitā Buču un Irpiņu, kas atrodas netālu no Kijivas.

Duda ar šādu aicinājumu nācis klajā, medijos izskanot ziņām, ka Vācijas, Francijas un Itālijas līderi šonedēļ apmeklēs Kijivu.

"Prezidents Duda ir vairākkārt mudinājis kancleru Šolcu un prezidentu Makronu doties uz Kijivu un savām acīm apskatīt Buču un Irpiņu," paziņoja Polijas ārlietu ministra vietnieks Marcins Pšidačs.

"Varbūt tas mainīs viņu nostāju. Redzēsim, kāda būs šīs vizītes ietekme," viņš piebilda.

"Mums jāstrādā pie tā, lai viņi [Šolcs, Makrons un Itālijas premjerministrs Mario Dragi] neizdara spiedienu uz [Ukrainas prezidentu] Volodimiru Zelenski piekāpties. Es neredzu, kādēļ Ukrainai būtu jānomierina Krievija," uzsvēra Pšidačs.

Itālijas laikraksts "La Stampa" šodien ziņoja, ka Šolcs, Makrons un Dragi ceturtdien Kijivā plāno tikties ar Zelenski. Sarunas, domājams, koncentrēsies uz Ukrainas centieniem kļūt par Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsti, ziņoja laikraksts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu