Sv, 5.02.2023.

Kurzemes apgabaltiesas tiesneši norāda uz nepieciešamību stiprināt drošību tiesās

TVNET/LETA
Kurzemes apgabaltiesas tiesneši norāda uz nepieciešamību stiprināt drošību tiesās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Tiesa. Ilustratīvs foto
Tiesa. Ilustratīvs foto Foto: Shutterstock

Kurzemes apgabaltiesas tiesneši norāda uz nepieciešamību stiprināt drošību tiesās, kā arī nodrošināt tiesnešu palīgu plašākas apmācības, informēja Tieslietu padomes pārstāvji.

Tieslietu padomes pārstāve Lana Mauliņa norāda, ka 13.jūnijā Tieslietu padomes priekšsēdētājs Aigars Strupišs tikās ar Kurzemes apgabaltiesas tiesnešiem, lai pārrunātu aktuālos Tieslietu padomes un tiesu darba jautājumus.

Strupišs informējis Kurzemes apgabaltiesas tiesnešus par Tieslietu padomes darba prioritātēm 2022.gadā un tās stratēģiskajiem mērķiem. Tiesneši pauduši atbalstu tiesu institucionālās neatkarības, kā arī Tieslietu padomes kapacitātes stiprināšanai.

Ņemot vērā procesa dalībnieku uzvedību tiesas sēžu laikā, kas mēdz būt arī agresīva un prettiesiska, tiesneši aicināja Tieslietu padomi pievērst pastiprinātu uzmanību drošības jautājumiem tiesās un esošajam regulējumam par kārtības nodrošināšanu tiesas sēžu laikā.

Tikšanās laikā tika pārrunātas arī aktualitātes tiesnešu pašpārvaldes institūcijās. Strupišs aicināja tiesnešus aktīvi paust viedokli par to darbu pilnveidošanu. Tika pārrunāti arī jautājumi par apgabaltiesas tiesneša amata kandidātu atlasi, kā arī nepieciešamību uzrunāt tiesnešu darbam potenciālos kandidātus.

Kurzemes apgabaltiesas tiesneši vērsa uzmanību uz to, ka būtu jāstiprina tiesas darba atbalsta personāls tiesību izpētes jomā, kā arī jānodrošina plašākas tiesnešu palīgu apmācības.

Strupišs ar tiesnešiem pārrunāja iespēju turpmāk atstāt apgabaltiesās lietas skatīt arī rakstveida procesā.

Apspriežot ar tiesnešiem e-lietas darbības funkcionalitāti, tiesneši norādīja, ka tās darbība šobrīd apgrūtina tiesnešu un tiesas darbinieku darbu, jo e-lietas platforma nestrādā pilnvērtīgi. Vasarā ir plānotas arī apmācības e-lietas platformas lietošanas prasmju pilnveidošanai, atzīmēja Mauliņa.

Diskusijas laikā ar tiesnešiem tika pārrunāta arī nepieciešamība informēt sabiedrību un plašsaziņas līdzekļus par nozīmīgiem tiesas spriedumiem.

Tāpat Kurzemes apgabaltiesas tiesneši atzinīgi izteicās par regulārām klātienes tikšanās reizēm ar Tieslietu padomes locekļiem, lai pārrunātu aktuālos Tieslietu padomes un tiesu jautājumus.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu