Latvija un Igaunija turpinās kopīgu darbu Ukrainas atbalstam

TVNET/LETA
CopyLinkedIn Draugiem X
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ivars Soikāns/LETA

Latvijai un Igaunijai jāturpina kopīgs darbs, reaģējot uz Krievijas uzsākto karu Ukrainā, sniedzot atbalstu Ukrainai, tikšanās laikā uzsvēruši Latvijas Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andris Pelšs un Igaunijas vēstnieks Latvijā Arti Hilpuss.

Kā informēja ĀM, trešdien Pelšs atvadu vizītē tikās ar vēstnieku. Valsts sekretārs pateicās Hilpusam par ieguldījumu Latvijas un Igaunijas sadarbības stiprināšanā, uzsverot, ka savstarpējais atbalsts un kopīgā rīcība šajos gados ir bijusi ļoti svarīga.

Viņš atzīmēja, ka vēstnieka kadences laikā ir turpināts ciešs Latvijas un Igaunijas politiskais dialogs un regulāra vizīšu apmaiņa, kā arī aktīva sadarbība pandēmijas laikā.

Pelšs arīdzan atzinīgi novērtēja Latvijas un Igaunijas sadarbības iniciatīvas, kas notika vēstnieka kadences laikā - ikgadējo Valodu balvu, Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju neformālos seminārus, kā arī jauno Latvijas un Igaunijas nākotnes sadarbības ziņojumu, kura rezultātus plānots prezentēt tuvāko mēnešu laikā un kas rosinās vēl ciešāku abu valstu sadarbību.

Sarunu partneri bija vienisprātis, ka jāturpina ciešie abu valstu kontakti un koordinācija, sadarbojoties gan divpusēji, gan ar partneriem Eiropas Savienībā un NATO, kā arī citiem starptautiskajiem partneriem. Tāpat jāstiprina reģiona drošība un jānodrošina svarīgo enerģētikas un transporta projektu virzība.

Vēstnieks Hilpuss Latvijā tika akreditēts 2018.gada 31.jūlijā.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais