Cerība ļaut bērniem piemirst karu. Top “Tutas lietu” ukraiņu versija

TVNET
Cerība ļaut bērniem piemirst karu. Top “Tutas lietu” ukraiņu versija
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Matīss Markovskis

Priecīgas ziņas ukraiņu bērniem! Ar LMT atbalstu top daudzu iemīļotā bērnu seriāla “Tutas lietas” ukraiņu versija!

“Tutas lietas” ukraiņu versijas filmēšana noris ar bērnu satura producenta "Ausma" līdzdalību, un tās nosaukums būs “Тутині скарби”.

Galvenajā lomā aktrise, kura nonākusi bēgļu gaitās

Latvijā populāro bērnu seriāla produkta Tutu tēlo Nacionālā teātra aktrise Liene Sebre, kuras seja, pateicoties "Tutas lietām" jau pazīstama teju katram otrajam ķiparam.

Ukraiņu versijā galvenajā lomā būs divdesmit piecus gadus vecā  ukraiņu aktrise Lidija Baranova, kas Rīgā bēgļu gaitās no Kijivas nonākusi šī gada martā.

Lidija šobrīd dzīvo Rīgā kopā ar savu meitu. L. Baranova Ukrainā ieguvusi augstāko izglītību aktiermeistarībā, mūzikas pedagoģijā un dziedāšanā. Spēlē klavieres un basģitāru. Pirms kara dziedājusi Kijivas retrodžeza grupā “Luna Luna”.

Lidija Baranova
Lidija Baranova Foto: Tutas lietas

Cerība ļaut bērniem aizmirsties!

Seriāls tiek veidots ar LMT atbalstu, tas būs skatāms brīvpieejā LMT Viedtelevīzijā un raidījuma YouTube kanālā visā pasaulē.

“Apzinoties, cik traumatisku bērnības pieredzi ukraiņu bērniem sniedzis karš, kas plosa viņu dzimto zemi, atbalstām “Tutas lietu” ukraiņu versiju ar cerību, ka tā kaut uz mirkli ļaus aizmirst par kara briesmām tiem diviem miljoniem ukraiņu bērnu, kas bēgļu gaitās izkaisīti visā plašajā pasaulē. Neviens bērns nav pelnījis piedzīvot tik salauztu bērnību, un mūsu katra pienākums ir darīt visu iespējamo, lai atvieglotu viņu ciešanas un izbeigtu Krievijas agresiju Ukrainā. LMT kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā ir nodrošinājis visdažādāko palīdzību Ukrainas cilvēkiem, tostarp nodrošinot saziņas pakalpojumus un piešķirot nepieciešamās ierīces ukraiņu bēgļiem Latvijā, kā arī sniedzot citu atbalstu. Līdz ar to tikai likumsakarīgi, ka LMT kā ilggadējs bērnu satura producenta “Ausma” partneris piedalās ukraiņu “Tutas lietu” seriāla tapšanā kā līdzproducents,” saka LMT prezidents Juris Binde.

Filmēšanas komanda
Filmēšanas komanda Foto: Tutas lietas

“Sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, man šķiet, katrs no mums sev uzdeva jautājumu – ko es varu darīt? Kā es varu palīdzēt? Mūsu “Ausmas” komandai ir milzīga pieredze bērnu satura veidošanā, tāpēc sapratām, ka tas, ko varam darīt ir – radīt tikpat mīļu un izglītojošu saturu arī ukraiņu bērniem. Viņiem šobrīd vēlamies sagādāt jaukus mirkļus, savukārt viņu mammām – piecas minūtes atelpas, kamēr mazais darbojas kopā ar varoņiem Tutu, Lapsu un Jaremu,” saka raidījuma “Tutas lietas” režisore un “Ausma” vadītāja Marta Selecka. 

Astoņas sērijas!

Paredzēts, ka ukraiņu valodā tiks nofilmētas astoņas sērijas, kurās skanēs latviešu bērniem jau pazīstamās dziesmas, vien ukraiņu valodā.

Raidījums “Tutas lietas” ir paredzēts 2 – 6 gadus veciem bērniem, tas izglītojošā un draudzīgā formātā stāsta un palīdz apgūt mazuļiem viņiem aktuālas lietas. Līdz šim seriāls “Tutas lietas” uzņemts latviešu, angļu, igauņu, zviedru un portugāļu valodā, kā arī dublēts turku valodā.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu