2. Ļauj domai par jauno apģērba gabalu nosēsties. Vairumu apģērbu līdz rītam pat neatcerēsies.
3. Neļauj sevi apžilbināt modes krāsām un fasoniem. Zini skaidri, kas tev piestāv, un to arī valkā!
4. Padomā, vai tavā skapī jau nav kāds ļoti līdzīgs apģērba gabals.
5. Un vēl padomā, vai tev būs, ar ko valkāt tieši šo apģērba gabalu. Ja pilna tēla nokomplektēšanai vajag arī jaunus apavus, somu un vēl mēteli, iespējams, tēriņi nav to vērti.
Interneta personība un TV raidījumu vadītāja Beāte Bērziņa saka: “Mans darbs ir filmēties un lasīt scenārijus, intervēt vai izteikt viedokļus. Atrodoties kameras priekšā, neizpaliek bieža apģērbu nomaiņa. Par sava tēla veidošanu, nodarot dabai pēc iespējas mazāk pāri, domāju jau sen. Ļoti labi zinu, kas ir mani toņi un fasoni, tāpēc iegādājos tikai to, ko patiešām valkāšu, tai skaitā savu garderobi mēdzu papildināt arī ar pērlēm no secon hand veikaliem.” Vairāk par modi un ilgtspējīgiem apģērbu iegādes veidiem Beāte Bērziņa runās Sarunu festivālā LAMPA 2. jūlijā Swedbank jauniešu ilgtspējas TikTok studijā “Beelievers”.
Izvēlēties apģērbu ilgtspējīgi nozīmē izvēlēties tādu apģērbu, kas kalpos pēc iespējas ilgāk un tātad retāk tev būs vajadzīgs jauns. Jo vairāk cilvēku šādi rīkosies, jo mazāks būs pieprasījums un mazāk dabas resursu nāksies patērēt ražotājam. Lai atrisinātu mūžīgo problēmu “pilns skapis, bet nav, ko vilkt mugurā”, stilisti iesaka iegādāties klasiskas lietas, kas nekad neiziet no modes. Un tieši tāpēc tevi aicina pirkt mazāk, jā, arī dārgāk, toties daudz, daudz labāk.