S, 13.08.2022.

Kariņš ticies ar Mičiganas Nacionālās gvardes militāro vadību

TVNET/LETA
Kariņš ticies ar Mičiganas Nacionālās gvardes militāro vadību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ministru kabinets

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) šonedēļ, turpinot darba vizīti ASV, Lansingā, Mičiganas štatā tiekoties Mičiganas Nacionālās gvardes militāro vadību, pārrunāja turpmākās sadarbības iespējas un iepazinās ar kareivju apmācības procesu.

Ministru prezidents augsti novērtēja līdzšinējo sadarbību starp Mičiganas Nacionālo gvardi un Nacionāliem bruņotiem spēkiem (NBS) un iespējamo sadarbības stiprināšanu starp Latviju un ASV, tostarp militāro inovāciju un pētniecības jomā.

Vizītes laikā Lansingā Ministru prezidents tikās ar Mičiganas Nacionālās gvardes komandieri, ģenerāli Paulu D. Rodžeru un citiem vienības vecākajiem virsniekiem. Kariņš pateicās par uzaicinājumu un uzņemšanu, kā arī izteica atzinību par līdzšinējo sekmīgo sadarbību ar Latvijas armiju. Kariņš norādīja, ka šī sadarbība un tās paplašināšana ir īpaši būtiska šobrīd, kad ir mainījusies drošības situācija pasaulē Krievijas īstenotā kara Ukrainā dēļ.

Tikšanās laikā puses pārrunāja tuvākos militāro mācību plānus ASV un Latvijā. Ministru prezidents atzinīgi novērtēja sadarbības paplašināšanos starp Latviju un Mičiganas štatu arī militāro inovāciju un pētniecības jomā - šobrīd tiek veidota sadarbība starp Mičiganas Tehnoloģiju universitāti un Rīgas Tehnisko universitāti.

Ministru prezidents tikšanās laikā ar Mičiganas Nacionālās gvardes vadību pārrunāja arī NATO Sauszemes spēku divīzijas štāba "Ziemeļi" stiprināšanas iespējas ar lielāku ASV iesaisti.

Lansingā Ministru prezidents iepazinās ar kareivju apmācības procesu, tostarp helikoptera "Black Hawk" vadību mācību simulatorā. Arī NBS Gaisa spēki ir iegādājušies šos helikopterus, kas tiks piegādāti līdz gada beigām.

Vizītes laikā Ministru prezidents un Mičiganas Nacionālās gvardes vadība ar klusuma brīdi pieminēja Latvijas armijas un Mičiganas Nacionālās gvardes karavīrus, kas atdevuši savas dzīvības, kopīgi plecu pie pleca pildot dienesta pienākumus NATO misijā Afganistānā.

Jau vēstīts, ka kopš 1993.gada Mičiganas Nacionālā gvarde ir ciešs NBS partneris. Mičiganas Nacionālā gvarde un Latvijas armija sadarbojas militārās jomas speciālistu sagatavošanā un regulāri piedalās kopīgās militārās mācībās.

ASV darba vizītes noslēgumu Ministru prezidents aizvada Sentpolā, kur piedalās Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku pasākumos un teiks uzrunu svētku noslēgumā. Kariņam darba vizītes laikā plānotas intervijas ASV un starptautiskiem masu medijiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu