Kādā RIA Novosti rakstā savukārt citēts kāda militārā eksperta un rezerves pulkveža Oļega Ždanova paustais:
“Eiropa nobijās situācijā ar preču tranzīta ierobežojumu uz Kaļiņingradas apgabalu, un atstāja Lietuvu “viens pret vienu” ar Krieviju.”
Nav taisnība, ka ES atstājusi Lietuvu “viens pret vienu” ar Krieviju. Pēc tam, kad Kremlis teica, ka Lietuvas rīcība esot “bezprecedenta” un “nelikumīga”, Lietuvas Ārlietu ministrija ziņoja, ka tā tikai īsteno ES noteiktās sankcijas. ES aizstāvēja Lietuvu: ES ārpolitikas vadītājs Žuzeps Borels uzsvēra, ka nekādas blokādes nav, un teica: “Ja dažām precēm tranzīts caur Eiropas Savienības teritorijām ir aizliegts, tad tas ir aizliegts.” Savukārt Eiropas Komisijas pārstāvis Ēriks Māmers savā Twitter kontā 23. jūnijā rakstīja: “Mēs esam ciešā saziņā ar Lietuvas varas iestādēm un sniegsim papildu norādījumus”.
Pašlaik ES cenšas panākt kompromisu ar Lietuvu Kaļiņingradas strīda risināšanā, 30. jūnijā ziņoja aģentūra Reuters.
Vairākos krievu medijos publicētajos rakstos un Facebook ierakstos krievu valodā apgalvots, ka Pentagona pārstāvis, ASV armijas ģenerālis Roberts Džefersons esot pieprasījis, lai Lietuva tiktu izslēgta no NATO.
“Pēc viņa domām, Lietuvas tiesības Ziemeļatlantijas aliansē būtu jāaptur; šāda provokatīva rīcība neizbēgami novedīs Vašingtonu pie kara ar Maskavu,”
teikts ierakstos. Tā nav taisnība. Stāsts par ASV ģenerāli Robertu Džefersonu pirmo reizi publicēts 22. jūnijā izdevumā Panorama Pub; izdevuma mājaslapā ir brīdinājums, ka tam ir satīrisks raksturs un tajā publicētie raksti nav īsti. Turklāt ASV ģenerālis ar šādu vārdu un uzvārdu nemaz neeksistē. Rakstos publicētajās bildēs redzams ģenerālis Roberts Nellers, kurš tika atvaļināts no amata 2019. gadā.
Secinājums: Aizliedzot tranzītu uz Kaļiņingradas apgabalu, Lietuva īstenoja ES noteiktās sankcijas. NATO atbalsta un aizsargā visas sabiedrotās valstis, ieskaitot Lietuvu, un atbalsta ES sankcijas pret Krieviju.