G20 valstu ārlietu ministri atteikušies fotografēties kopā ar Lavrovu

Papildināts
TVNET/LETA
G20 valstu ārlietu ministri atteikušies fotografēties kopā ar Lavrovu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 24
Foto: EPA/Scanpix

Vairāki G20 valstu grupas ārlietu ministri sanāksmē Indonēzijā atteikušies piedalīties tradicionālajā kopbildes uzņemšanā, jo nav vēlējušies fotografēties ar agresorvalsts Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu, ziņo Japānas aģentūra “Kyodo”.

Aģentūras rīcībā esošā informācija liecina, ka vairāki diplomāti ierosinājuši boikotēt fotografēšanos, jo nav velējušies, ka viņi būtu redzami vienā attēlā ar Lavrovu. Viens no šiem diplomātiem ir ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens.

Tomēr kopbildi vēl var paspēt uzņemt pēc tam, kad Lavrovs būs devies prom.

Indonēzija, kas šogad organizē G20 samitu, piekritusi Lavrova klātbūtnei pirms samita rīkotajā ārlietu ministrijas sanāksmē, taču vienlaikus uzaicinājusi arī Ukrainas ārlietu ministru Dmitro Kulebu, kas sanāksmē piedalīsies virtuāli.

Atklājot sanāksmi, Indonēzijas ārlietu ministre Retno Marsudi aicināja izbeigt karu Ukrainā.

Indonēzija arī paziņoja, ka G7 valstu grupas pārstāvji arī esot atteikušies piedalīties ceturtdien notikušajās G20 ministru sanāksmes atklāšanas vakariņās, šādu lēmumu skaidrojot ar Lavrova klātbūtni.

Kā novēroja aģentūra “Reuters”, kad Lavrovs fotografējās ar Indonēzijas ārlietu ministri, no zāles atskanēja saucieni “Kad jūs apturēsiet karu?” un “Kāpēc jūs neapturat karu?”

Krievijas Ārlietu ministrijas preses pārstāve Marija Zaharova vācu ziņu aģentūrai DPA atklāja, ka Lavrovs pēcpusdienas sanāksmēs un oficiālajās vakariņās nepiedalīsies.

Blinkens, Vācijas ārlietu ministre Annalēna Bērboka un citi līderi G20 sanāksmē Bali ir izvairījušies no Lavrova un atteikušies tikties ar viņu, un ASV, Kanādas un Eiropas delegācijas pameta zāli pirms Krievijas amatpersonu uzstāšanās, ziņoja "Kyodo".

Taču Lavrovam bija divpusējas tikšanās ar Turcijas un Ķīnas ārlietu ministriem.

Diplomāti ziņoja, ka Lavrovs šodien pametis sēdi, kad Bērboka sākusi kritizēt Maskavu par iebrukumu Ukrainā. Vēlāk Lavrovs arī pametis citu sēdi pirms Ukrainas ārlietu ministra virtuālās uzstāšanās un nebija klāt arī slēgtajā sēdē, kad Blinkens nosodīja Krieviju.

Bērboka pārmeta Lavrovam atteikšanos iesaistīties nopietnās sarunās.

Bērboka sacīja, ka fakts, ka Krievijas ārlietu ministrs G20 sanāksmē lielāko daļu sarunām paredzētā laika pavadījis ārpus sarunu telpām, liecina, ka Krievijas valdībai pašreiz nav ne mazākās vēlmes iesaistīties sarunās.

Viņa uzsvēra, ka Lavrovs nebija klāt sarunās, kurās tika spriests par to, kā uzlabot globālās pārtikas piegādes ķēdes, kuras satricinājis karš Ukrainā.

Bērboka norādīja, ka lielais vairākums pārstāvju G20 sanāksmē nosodījuši Krievijas brutālo karu pret Ukrainu, un G20 valstu aicinājums Krievijai ir skaidrs - tai jāizbeidz karš.

Foto: G20 samits Indonēzijā 

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu