Policija izglābj mazmeitu no reibumā esošas vecmāmiņas

TVNET/LETA
Policija izglābj mazmeitu no reibumā esošas vecmāmiņas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Alkohols. Ilustratīvs attēls
Alkohols. Ilustratīvs attēls Foto: Valsts policija

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) darbinieki nepaēdušu sešgadīgu mazmeitu izglābuši no 3,23 promiļu reibumā esošas vecmāmiņas, informēja RPP.

Ceturtdien, 21.jūnijā, pirms plkst.19.30 RPP saņēma izsaukumu no kādas Dārziņu apkaimes iedzīvotājas, kura informēja, ka pie viņas uz privātīpašumu atnācis bērns, kurš lūdzis paēst.

Ierodoties notikuma vietā, policijas darbiniekus sagaidīja sieviete, kura skaidroja, ka pie viņas atrodas izsalkusi meitene, kura ilgu laiku klaiņojusi pa apkārtni. Policiju izsaukusī persona apgalvoja, ka bija aizgājusi līdz kaimiņu mājai, kurā mitinājās sešus gadus vecā meitene, un tur sastapa bērna vecmammu stiprā alkohola reibumā.

Likumsargiem izdevās noskaidrot bērna personas datus. Izsalkusī meitene apgalvoja, ka ēdusi tikai no rīta un pie vecmammas ciemojas otro dienu. Bija redzams, ka meitene ir netīra.

Apsekojot māju, kārtības sargi sastapa bērna vecmammu un viņas piedzīvotāju, kuri atradās stiprā alkohola reibumā. Pārbaudot vecmammas alkohola koncentrāciju asinīs, konstatētas 3,23 promiles. Savukārt māja bija piesmēķēta, netīra ar izmētātām mantām un sadzīves atkritumiem. Tādēļ RPP darbinieki secināja, ka bērns uzturas nelabvēlīgos apstākļos.

Noskaidrots, ka sešgadīgās meitenes māte ir kurlmēma un nav iespējams ar viņu sazināties, tāpat nebija zināms, kur atrodas bērna tēvs.

Uz notikuma vietu tika izsaukta Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde, kura, apskatot klaiņojošo meiteni, nolēma, ka bērna hospitalizācija nav nepieciešama. Taču laikā, kad ārsti apskatīja mazgadīgo meiteni, vecmamma prasījusi policijas darbiniekiem, lai viņu pa ceļam aizved uz veikalu, jo beidzies alkohols.

RPP darbinieki secināja, ka vecmamma nevar parūpēties par bērnu, tādēļ pieņēma lēmumu par bērna nogādāšanu drošā vidē un meitene tika nogādāta deklarētajā dzīvesvietā, kurā uzturējās bērna māte, māsa un brālis.

Ierodoties deklarētajā dzīvesvietā, kārtības sargi, apskatot dzīvokli, konstatēja, ka dzīvošanas apstākļi ir labi un māte spējīga parūpēties par bērniem, tāpēc pieņemts lēmums bērnu nodot mātei.

Bērna māte skaidroja, ka vecākais dēls kopā ar meitu iepriekšējā dienā apciemoja vecmammu, pēc kā meitene vēlējās tur palikt. Tāpat vecākais dēls apgalvoja, ka dzīvošanas apstākļi tajā brīdī pie vecmammas bijuši labi un viņa esot bijusi skaidrā.

Par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu sākts administratīvā pārkāpuma process, kā arī informācija nodota Rīgas bāriņtiesai un sociālajam dienestam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu