T, 29.03.2023.

PVD: Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 73 mežacūkām

TVNET/LETA
PVD: Āfrikas cūku mēris pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 73 mežacūkām
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Mežacūka. Ilustratīvs foto.
Mežacūka. Ilustratīvs foto. Foto: Shutterstock

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) pagājušajā nedēļā Latvijā konstatēts 73 mežacūkām, kā rezultātā šogad Latvijā ĀCM konstatēts kopumā 561 mežacūkai 26 novadu 134 pagastos, liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publiskotā informācija.

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta 34 mežacūkām Rēzeknes novadā, tostarp 18 mežacūkām Čornajas pagastā, septiņām mežacūkām Silmalas pagastā, piecām mežacūkām Maltas pagastā, kā arī vienai mežacūkai Ilzeskalna pagastā, vienai mežacūkai Ozolaines pagastā, vienai mežacūkai Sakstagala pagastā un vienai mežacūkai Stružānu pagastā.

Tāpat ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts sešām mežacūkām Ludzas novadā, tostarp divām mežacūkām Rundēnu pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Mežvidu pagastā, Ņukšu pagastā, Salnavas pagastā un Zaļesjes pagastā.

ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī piecām mežacūkām Balvu novadā, tostarp divām mežacūkām Baltinavas pagastā, divām mežacūkām Bērzpils pagastā un vienai mežacūkai Vīksnas pagastā.

Saslimšana konstatēta arī četrām mežacūkām Augšdaugavas novadā, tostarp divām mežacūkām Biķernieku pagastā, kā arī pa vienai mežacūkai Ambeļu pagastā un Laucesas pagastā.

Tāpat ĀCM konstatēts četrām mežacūkām Gulbenes novadā, tostarp divām mežacūkām Līgo pagastā, vienai mežacūkai Jaungulbenes pagastā un vienai mežacūkai Litenes pagastā.

ĀCM pagājušajā nedēļā konstatēts arī trim mežacūkām Preiļu novadā, tostarp divām mežacūkām Silajāņu pagastā un vienai mežacūkai Riebiņu pagastā, trim mežacūkām Krāslavas novadā, tostarp vienai mežacūkai Asūnes pagastā, vienai mežacūkai Bērziņu pagastā un vienai mežacūkai Robežnieku pagastā, trim mežacūkām Ventspils novadā, tostarp divām mežacūkām Ugāles pagastā un vienai mežacūkai Tārgales pagastā, kā arī trim mežacūkām Kuldīgas novada Ēdoles pagastā un trim mežacūkām Cēsu novada Stalbes pagastā.

Pagājušajā nedēļā ĀCM konstatēts arī divām mežacūkām Madonas novadā, tostarp vienai mežacūkai Barkavas pagastā un vienai mežacūkai Vestienas pagastā.

Saslimšana pagājušajā nedēļā konstatēta arī vienai mežacūkai Smiltenes novada Launkalnes pagastā, vienai mežacūkai Talsu novada Vandzenes pagastā un vienai mežacūkai Tukuma novada Džūkstes pagastā.

Tādējādi mežacūku populācijā ĀCM šogad Latvijā konstatēts kopumā 561 mežacūkai 26 novadu 134 pagastos.

Šogad līdz 22.jūlijam Latvijā konstatēts vairāk ĀCM gadījumu mežacūku populācijā nekā visā 2021.gadā kopumā, kā arī vairāk nekā visā 2020.gadā un vairāk nekā visā 2019.gadā.

Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 6563 mežacūkām, tostarp 2014.gadā Latvijā ĀCM tika konstatēts 217 mežacūkām, 2015.gadā - 1048, 2016.gadā - 1146, 2017.gadā - 1431, 2018.gadā - 905, 2019.gadā - 430, 2020.gadā - 377, bet 2021.gadā - 448 mežacūkām.

PVD iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka konstatēto ĀCM gadījumu skaita pieaugums mežacūku populācijā saistīts ar mežacūku populācijas pieaugumu.

LETA jau vēstīja, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. ĀCM Ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu