T, 31.05.2023.

Vēsturiskā Līgatnes papīrfabrika atdzimst ar "lēnā" dzīvesveida festivālu

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Līgatnes papīrfabrika
Līgatnes papīrfabrika Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šo sestdien, 13. augustā, notiks Papīrfabrikas festivāls – "lēnā" dzīvesveida pasākums visai ģimenei, lai godinātu no jauna atdzimušo Līgatnes papīrfabriku. Festivāls no plkst. 11:00 līdz 20:00 notiks Līgatnes papīrfabrikas plašajā pagalmā.

Festivāla dalībnieki varēs piedalīties dažādās radošajās darbnīcās, lai atklātu jaunus talantus un iemācītos jaunas prasmes – mandalu gleznošana, papīra liešana, audumu krāsošana, koka fasāžu restaurācija, bišu viesnīcas izveide, kaņepju malšana, rotu izgatavošana, apģērba šūšana, elpošanas prakses un citas.

Uz pasākuma galvenās skatuves notiks sarunas un diskusijas ar dažādu jomu ekspertiem, uzņēmējiem, līgatniešiem par Līgatnes papīrfabrikas, novada un tūrisma nākotni, ekoloģisku būvniecību un restaurāciju, piedzīvojumiem ārpus komforta zonas un to, kādēļ daudzi uzņēmēji izvēlas pārcelties no galvaspilsētas, lai sāktu saimniekošanu tieši Līgatnē. Savukārt uzreiz pēc sarunām, plkst. 16:00, ar koncertu “Skaņu gleznas” uzstāsies Uģis un Sniedze Prauliņi un Matīss Akuraters.

Pasākuma noslēgumā vienā no papīrfabrikas ražošanas ēkām būs ierīkots pop-up restorāns jeb “Garā galda vakariņas”, kuras pasniegs pavāri Ēriks Dreibants, Mārtiņš Sirmais un Juris Dukaļskis.

Visas dienas garumā darbosies vairāk nekā 50 mājražotāju, amatnieku un bioloģisko saimniecību tirdziņš, kā arī brīvdabas kafejnīcas. Ikviens interesents varēs doties ekskursijās pa Līgatnes papīrfabriku un vēsturiskajām alām – pagrabiem, kā arī apskatīt dažādas izstādes un apmeklēt “Izglābto grāmatu bibliotēku”.

Edgars Ricevs
Edgars Ricevs Foto: Jānis Škapars/TVNET

Edgars Ricevs, Līgatnes papīrfabrikas jaunais saimnieks: “Papīrfabrika ir unikāls komplekss Līgatnes upes krastā, kas ap sevi izveidojis veselu pilsētu! Vēlamies šai vietai dot jaunu dzīvību – atsākt papīra ražošanu, izveidot dzīvojamās platības, radīt telpas radošām izpausmēm, darbnīcām, svētkiem. Vēlamies radīt pašpietiekamu vidi tiem, kuriem būtiski savu ikdienu padarīt rāmāku un piepildītāku un apkārtējo vidi - harmoniskāku un ekoloģiskāku!”

Līgatnes papīrfabrika savulaik bija visvecākais rūpniecības uzņēmums Latvijā, kas darbojies gandrīz bez pārtraukuma. No 1815. līdz pat 2014. gadam Līgatnes papīrfabrikā notika papīra ražošana – sākotnēji ar rokām, vēlāk rūpnieciski. Papīrfabrikai apkārt strauji sāka veidoties papīrfabrikas ciemats, lai nodrošinātu darbiniekiem vislabākos apstākļus, – skola, kultūras nams, dzīvokļi, dzemdību nams, ambulance.

Līgatnes papīrfabrika
Līgatnes papīrfabrika Foto: Jānis Škapars/TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais