PVD brīdina par paaugstinātu anafilaktisko reakciju risku liellopiem pēc vakcīnas "Hiprabovis IBR Marker Live"

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Govis.
Govis. Foto: Evija Trifanova/LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) brīdina veterinārārstus par paaugstinātu anafilaktisko reakciju risku liellopiem pēc vakcīnas "Hiprabovis IBR Marker Live" lietošanas, liecina PVD publiskotā informācija.

PVD sadarbībā ar "Laboratorios Hipra, S.A.", Eiropas zāļu aģentūru un Latvijas Veterinārārstu biedrību informē par paaugstinātu anafilaktisko reakciju risku liellopiem pēc vakcīnas "Hiprabovis IBR Marker Live" lietošanas.

Kopš 2022.gada sākuma ir pieaugusi incidence anafilaktiskām reakcijām pēc "Hiprabovis IBR Marker Live" lietošanas.

Laika periodā no 2022.gada 1.marta līdz 2022.gada 31.maijam anafilaktiskas reakcijas konstatētas 175 dzīvniekiem. Ir saņemti ziņojumi arī par astoņiem nāves gadījumiem.

Kopumā 14 Eiropas Savienības dalībvalstīs, kurās šī vakcīna ir reģistrēta, govju infekciozā rinotraheīta profilaksei ir izlietotas vairāk nekā 641 075 devas. Vairumā gadījumu pirms "Hiprabovis IBR Marker Live" injekcijas vai vienlaicīgi ar šo vakcīnu ir ievadītas arī citas vakcīnas.

Lai gan pastiprinātas jutības reakcijas, tai skaitā anafilakse, ir minētas zāļu aprakstā kā "ļoti retas", Eiropas zāļu aģentūras Veterināro zāļu komitejas Farmakovigilances darba grupa lēma par stingrāku pastiprinātu jutības reakciju un anafilaktisko reakciju monitoringu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, PVD aicina nekavējoties ziņot par jebkurām blakusparādībām pēc "Hiprabovis IBR Marker Live" lietošanas, aizpildot ziņojumu veidlapu, kas pieejama PVD mājas lapā.

Neskaidrību gadījumā PVD aicina sazināties ar PVD Veterināro zāļu reģistrācijas daļu pa tālruni 67084618.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu