Okupanti ap Ukrainu sakoncentrējuši 430 lidmašīnu un 360 helikopteru

LETA
Okupanti ap Ukrainu sakoncentrējuši 430 lidmašīnu un 360 helikopteru
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Krievijas helikopters Mi-28 Ukrainā
Krievijas helikopters Mi-28 Ukrainā Foto: RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE HANDOUT/EPA

Krievijas bruņotie spēki ap Ukrainu šobrīd sakoncentrējuši aptuveni 430 lidmašīnu un vairāk nekā 360 helikopteru, otrdien, 16. augustā, pavēstīja Ukrainas Gaisa spēku pavēlniecības pārstāvis Jurijs Ihnats.

"Atbilstoši situācijai pilna apjoma kara sākumā Krievijas aviācijas grupējumos ap Ukrainu bija 700 lidaparātu - 450 lidmašīnu un 250 helikopteru. Gaisa spēki un citi aizsardzības spēki jau ir iznīcinājuši daudz ienaidnieka aviācijas tehnikas, bet pretiniekam ir iespējas papildināt šo sastāvu, pievelkot aviācijas tehniku no valsts attālākiem apvidiem," preses brīfingā skaidroja Gaisa spēku pārstāvis.

"Lidmašīnu šobrīd ir nedaudz mazāk - 430 atrodas ap Ukrainas robežām dažādos aerodromos Baltkrievijā, Krievijā, Krimā. Helikopteru grupējums ir būtiski pieaudzis, un šobrīd tajā ir vairāk nekā 360 helikopteru, kas ir pretinieka rīcībā tuvu pie Ukrainas robežām," sacīja Ihnats.

Tas ir skaidrojams ar to, ka tieši triecienaviācija un kaujas helikopteri biežāk tiek izmantoti Krievijas sauszemes spēku atbalstam, norādīja Gaisa spēku pārstāvis.

Viņš arī piebilda, ka Krievija piesaista dažādus aviācijas veidus.

"Mēs fiksējam stratēģiskās aviācijas lidojumus, tālo distanču bumbvedējus, iznīcinātājus bumbvedējus Su-34, triecienaviāciju," norādīja Ihnats.

Viņš arī vērsa uzmanību uz to, ka Baltkrievijas un Krievijas debesīs turpina lidot ienaidnieka radiolokācijas novērošanas lidmašīnas A-50.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais