Sv, 2.10.2022.

No 18. augusta Igaunijā aizliegts iebraukt Krievijas pilsoņiem ar Igaunijas izsniegtu Šengenas vīzu

LETA
No 18. augusta Igaunijā aizliegts iebraukt Krievijas pilsoņiem ar Igaunijas izsniegtu Šengenas vīzu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: Shutterstock

Igaunija no šī gada 18. augusta aizliedz iebraukšanu valstī Krievijas pilsoņiem, kuriem ir Igaunijas izsniegta Šengenas zonas vīza, kā arī ierobežo vīzu izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

Igaunijas valdība par tādu aizliegumu nolēma 11.augustā.

Lēmums neietekmē Krievijas pilsoņus, kuriem Šengenas zonas vīzu izsniegusi cita valsts, kā arī Igaunijas pastāvīgos iedzīvotājus un pastāvīgās uzturēšanās atļaujas turētājus.

Izņēmums tiek attiecināts arī uz Krievijas vēstniecības Igaunijā darbiniekiem un viņu radiniekiem, darbiniekiem, kas tieši iesaistīti preču un pakalpojumu pārvadājumos, personām, uz kurām attiecas Eiropas Savienības normas par pārvietošanās brīvību, personām, kas apmeklē tuvus radiniekus, cilvēkus, kas ierodas humānu apsvērumu dēļ.

Nolemts uz gadu pagarināt vīzu tiem Krievijas studentiem, kuriem tas nepieciešams mācību pabeigšanai Igaunijas augstskolās.

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu norādīja, ka šomēnes tiks runāts par Eiropas Savienības mēroga vīzu aizliegumu Krievijas pilsoņiem.

Vienlaikus viņš ceturtdien pauda pārliecību, ka arī pašlaik Eiropas Savienības normas atļauj lemt par iebraukšanas aizliegumu personām ar citas dalībvalsts izsniegtu Šengenas zonas vīzu.

Kā piemēru viņš minēja Covid-19 pandēmiju, kad valstīm bija iespēja noteikt iebraukšanas aizliegumus no citām bloka zemēm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais