Uz ārējām robežām un valsts iekšienē trešdien konstatēti 59 likumpārkāpēji

TVNET
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Pasažieri ielidošanas terminālī starptautiskajā lidostā "Rīga".
Pasažieri ielidošanas terminālī starptautiskajā lidostā "Rīga". Foto: Zane Bitere/LETA

Trešdien, 17. augustā, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 59 likumpārkāpējus, portālu TVNET informēja Valsts robežsardzes pārstāve Ginta Skangale.

Uz ārējām robežām konstatēti 22 robežpārkāpēji, tajā skaitā konstatēti divi ārzemnieki ar viltotiem dokumentiem.

Skangale precizēja, ka Terehovas robežkontroles punktā konstatēts viens Moldovas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Krievijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību, savukārt Grebņevas robežkontroles punktā konstatēts viens Ukrainas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Ukrainas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Par viltotu dokumentu izmantošanu sākts kriminālprocess. Kriminālprocesa ietvaros viltotie dokumenti izņemti.

Savukārt lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens no Amsterdamas Latvijā ieceļojošs Latvijas pilsonis, kurš atrodas policijas meklēšanā. 1986.gadā dzimušais vīrietis aizturēts un nodots Valsts policijas amatpersonām.

Valsts robežsardzes pārstāve informēja, ka trešdien ieceļošana Latvijā liegta diviem ārzemniekiem.

Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Ukrainas pilsoņiem, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas. Personas atgriezta uz izceļošanas valsti.

Pagājušajā diennaktī uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti četriem ārzemniekiem. Grebņevas un Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā konstatēts viens Krievijas, viens Izraēlas, viens Kazahstānas un viens Gruzijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Kā paskaidroja Skangale, lietvedība Krievijas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietā netika sākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Lidostas „Rīga” robežkontroles punktā trešdien konstatēts viens uz Lielbritāniju izceļojošs Latvijas pilsonis, kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Lielbritāniju un viens no Latvijas izceļojošs Latvijas pilsonis, kuram nebija derīga ceļošanas dokumenta (dokumentam beidzies derīguma termiņš). Personām liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi trešdien konstatēti 13 personām – trīs Lietuvas, diviem Igaunijas, diviem Somijas, diviem Tadžikistānas, diviem Uzbekistānas un diviem Krievijas pilsoņiem.

Savukārt par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 24 personām – septiņiem Baltkrievijas, pieciem Krievijas, četriem Lietuvas, trīs Latvijas, vienam Polijas, vienam Rumānijas, vienam Tadžikistānas un vienam Uzbekistānas pilsonim.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu