O, 27.09.2022.

Trešdien NMPD mediķi palīdzību snieguši vairākiem pārkarsušiem bērniem

TVNET/LETA
Trešdien NMPD mediķi palīdzību snieguši vairākiem pārkarsušiem bērniem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Trešdien, 17. augustā, mediķu palīdzība bija nepieciešama vairākiem maziem bērniem ar nopietnām pārkaršanas pazīmēm, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Jaunākajam bija tikai divi mēneši. Zīdainis kārstā laika ietekmes dēļ pēkšņi kļuva miegains, apātisks. Pārējos gadījumos nopietnas sūdzības bija bērniem vecumā no diviem līdz septiņiem gadiem, viņi visbiežāk ilgas stundas vai pat visu dienu bija pavadījuši ārā karstajā laikā, kā arī nebija lietojuši galvassegas.

NMPD atgādina, ka maziem bērniem ir bīstami ilgstoši atrasties saulē, viņiem ieteicams uzturēties ēnā vai vēsās iekštelpās. Svarīgi ir raudzīties, lai bērni regulāri padzertos un, uzturoties ārā, valkātu galvassegu. Nekādā gadījumā nedrīkst atstāt mazuļus vienus pašus mašīnā un slēgtās telpās. Tāpat jāatceras, ka bērni var pārkarst arī, guļot nevēdinātās un karstās iekštelpās, kā arī ilgstoši uzturoties ratiņos.

Trešdien NMPD mediķi ārstniecības iestādēs ar nopietnām pārkaršanas pazīmēm nogādāja 15 cilvēkus, kas ir vairāk nekā divās pirmajās nedēļas dienās. Salīdzinot ar iepriekšējām dienām, biežāk palīdzība bija nepieciešama bērniem.

Kopējo izsaukumu skaita pieaugumu NMPD gan vērtē kā nelielu, jo vairākās situācijās karstuma ietekme uz cilvēka organismu bijusi kā mazāk nozīmīgā veselības problēma - primāri ārstniecības iestādē cilvēki nogādāti ar kādu citu akūtu saslimšanu. Piemēram, vairākos gadījumos bija aizdomas par insultu vai jau esošas slimības saasinājums, kas prasa papildu izmeklējumus un tālāku ārstēšanu.

Pārējo izsaukumu situācijas bija līdzīgas kā iepriekšējās dienās, kad sūdzības radušās pēc fiziskām aktivitātēm vai darba karstumā un ilgstošas uzturēšanās saulē.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu