S, 26.11.2022.

Levits: Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā esam kļuvuši patriotiskāki

TVNET/LETA
Levits: Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā esam kļuvuši patriotiskāki
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pusgada laikā kopš Krievijas atklātā iebrukuma Ukrainā Latvijas tauta ir kļuvusi patriotiskāka, nacionālāka un gatavāka aizsargāt savu valsti, jo mēs tagad labāk apzināmies savas brīvības cenu, intervijā Latvijas Radio trešdien, 24. augustā, sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš uzsvēra, ka Ukrainas kara zīmē aizvadītie seši mēneši ir pilnībā pārmainījuši visu pasauli, it sevišķi Eiropu. Krievijai nav izdevies sašķelt Rietumu sabiedrību, gluži pretēji - gan NATO, gan Eiropa ir kļuvusi vienotāka, turklāt NATO pat tikusi pie divām jaunām dalībvalstīm.

Mīts par Krievijas armijas visvarenību ir sabrucis, turklāt Ukraina ir parādījusi, ka labāka kara taktika var nest vairāk panākumu par tehnisko pārspēku.

Prezidents atzina, ka sabiedrībā no kara Ukrainā ir iestājusies rutīna, bet tas nenozīmē, ka ir samazinājies militārais atbalsts, ko sniedzam Ukrainai, kā arī šie notikumi aizvien nav pazuduši no laikrakstu pirmajām lapām.

Levits sacīja, ka Rietumu uzdevums tagad ir negurstoši turpināt sniegt militāro palīdzību Ukrainai, kā arī palielināt ekonomisko un politisko spiedienu pret Krieviju, nekādā gadījumā neatkāpjoties no sankcijām, par spīti savai atkarībai no Krievijas resursiem.

Komentējot Ukrainā notiekošā kara ietekmi tieši uz Latviju, prezidents atzina, ka šie notikumi ir pielikuši punktu vairākiem ilgi risinātiem jautājumiem, piemēram, esam vienojušies par pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā, aktualizējuši valsts valodas lomu darba vidē, kā arī atmetuši iecietību pret okupantu pieminekļiem mūsu valstī.

Vaicāts, kā vērtē lielo slepenību un aizklātību, kādā tiek nojaukts Uzvaras parkā esošais piemineklis, Valsts prezidents sacīja, ka, nojaucot šo pieminekli, vajag rīkoties pārliecināti un droši, bet nevajag arī provocēt.

Kā ziņots, 24.augustā aprit seši mēneši, kopš Krievijas armija atklāti iebruka Ukrainā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu