Urbanovičs pārmet koalīcijai, ka tā rūpējas par pieminekli, nevis gāzi

Papildināts
TVNET/LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17
Foto: Zane Bitere/LETA

Koalīcijas politiķi ar Uzvaras parkā esošā pieminekļa nojaukšanu mēģina piesegt aktuālo problēmu nerisināšanu, savu viedokli pauda opozīcijā esošās "Saskaņas" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Valdībai ir novirzījušās prioritātes, rūpējoties par pieminekļu gāšanu, nevis par Latvijas iedzīvotājiem, uzskata politiķis. Pēc viņa teiktā, varas pārstāvji ziņo par iznīcinātajiem padomju okupācijas pieminekļiem, bet nespēj sniegt pārliecinošu signālu par to, vai gāzes nākamajai ziemai pietiks.

Urbanovičš pauda, ka valdība šķeļ sabiedrību un runā par vienotu politisko nāciju, tikai lai izskatītos civilizēti rietumvalstu sabiedroto skatījumā. Viņaprāt, pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšana izraisīs cilvēkos dusmas, rūgtumu un naidu.

"Saskaņas" priekšsēdētājs aicina cilvēkus neiesaistīties provokācijās.

Urbanovičs mudina tos, kas ieklausās "Saskaņā", neļauties emocijām, nerīkoties pārgalvīgi un "neiet pret likumu".

Urbanovičs atzīst, ka nezina, kā no politiskajiem un drošības aspektiem turpmāk var attīstīties situācija saistībā ar padomju pieminekļa Uzvaras parkā demontāžu. Viedokļi esot dažādi, taču politiķis cer, ka cilvēki ieklausīsies viņā un pieņems šos notikumus kā filozofiskus un vēsturiskus.

Vaicāts, vai politiķis pieļauj protestu vai demolāciju attīstīšanos, Urbanovičs uzsvēra, ka viņš dara visu, lai tas nenotiktu. "Tie, kuri ieklausīsies un sadzirdēs mani, tie neies pret likumiem," pauda deputāts, norādot, ka viņš ir pret pieminekļa Uzvaras parkā demontāžu, taču, tā kā likums ir pieņemts, tad tiem, kas rīkosies pret to, ir jāuzņemas atbildība.

Urbanovičs pieminekļa demontāžu uztver kā nenovēršamu procesu, tāpēc šādi pret to arī vajadzētu izturēties, norādīja parlamentārietis. "Nekas vairāk kā laiks un miers nav vajadzīgs, lai to visu apdomātu," pauda "Saskaņas" vadītājs.

Urbanovičs uzskata, ka tie politiskie spēki, kas "jau sen sapņo par absolūti etniski tīru Latviju", pieminekļa Uzvaras parkā demontāžu izziņos kā savu personīgo uzvaru, un ieguvēji no šī notikuma būs arī citas partijas. Vienīgais zaudētājs ir "Saskaņa" kopā ar tās atbalstītājiem, sacīja parlamentārietis.

Kā ziņots, Rīgā, Pārdaugavā, šodien sākusies Uzvaras parkā esošā padomju pieminekļa pēdējā elementa - obeliska - demontāža.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 17

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu