S, 28.01.2023.

Ekonomikas ministrija un tās iestādes turpmāk ar klientiem komunicēs tikai valsts valodā

TVNET/LETA
Ekonomikas ministrija un tās iestādes turpmāk ar klientiem komunicēs tikai valsts valodā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Lūka / LETA

No 1. septembra Ekonomikas ministrija (EM), kā arī ministrijas padotības iestādes nodrošinās informāciju un ar klientiem komunicēs tikai valsts valodā, informēja EM.

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA) skaidro, ka, līdzīgi kā citviet Eiropā, arī Latvijā valsts iestādēm un to pārstāvjiem saziņā ar vietējiem iedzīvotājiem un vietējiem medijiem ir jāizmanto tikai valsts valoda. Pretējā gadījumā valsts ne tikai akceptē krievu valodai īpašāku statusu pār citām mazākumtautību valodām, bet arī veicina divvalodības nostiprināšanu.

"Ir laiks to mainīt," uzskata Indriksone.

Ekonomikas ministres Indriksones rīkojums, pamatojoties uz Valsts valodas likuma 10.pantu, paredz Latvijas Investīciju attīstības aģentūrai, Patērētāju tiesību aizsardzības centram, valsts aģentūrai "Latvijas Nacionālais akreditācijas birojs", Būvniecības valsts kontroles birojam un Centrālai statistikas pārvaldei no 1.septembra nodrošināt informāciju un komunikāciju ar klientiem, tai skaitā paziņojumus klientiem, sociālajos tīklos un intervijas Latvijas medijiem, sniegt tikai valsts valodā, līdz ar to, arī nepieprasot no darbiniekiem krievu valodas zināšanas darba sludinājumos vai darba pienākumu veikšanā.

Līdzīgu aicinājumu ministre ir nosūtījusi arī atsevišķām kapitālsabiedrībām, kuru kapitāla daļu turētājs ir EM, lūdzot nodrošināt klientu apkalpošanu tikai valsts valodā.

Aicinājums nosūtīts AS "Latvenergo" un tās meitas sabiedrībai AS "Sadales tīkls", kā arī SIA "Publisko aktīvu pārvaldītājs "Possessor"", aicinot SIA "Tet", kas nodrošina arī televīzijas un interneta saturu, prioritizēt audio valodu izvēli, kā pirmo automātiski nodrošinot latviešu valodu, ja saturs to nodrošina, kā nākamo - Eiropas Savienības valodas vai angļu, un kā pēdējo izvēli tikai piedāvājot trešo valstu valodas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu