Saeima atbalsta Magoņa un Osinovska lietas bijušā tiesneša atbrīvošanu no amata

TVNET/LETA
Saeima atbalsta Magoņa un Osinovska lietas bijušā tiesneša atbrīvošanu no amata
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Foto: Ieva Leiniša / LETA

Saeima ceturtdien, 15. septembrī, atbalstīja Vidzemes rajona tiesas tiesneša Kārļa Jansona atbrīvošanu no amata.

Bijušā VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa un Igaunijas miljonāra Oļega Osinovska krimināllietu izskatījušo tiesnesi Jansonu atbrīvos no amata pēc paša vēlēšanās.

Jansons Vidzemes rajona tiesā ir nodevis iesniegumu, kurā lūdz viņu atbrīvot no tiesneša amata 16.septembrī.

Saeimas Juridiskās komisijas sēdē netika sniegta papildu informācija par tiesneša lēmumu pamest amatu. Arī Vidzemes rajona tiesas pārstāve Nataļja Grehova aģentūrai LETA atzina, ka Jansona iesniegumā par atbrīvošanu no amata pēc paša vēlēšanās nav norādīti šāda lūguma iemesli. Tiesnesis Jansons nevēloties publiski paust savu argumentāciju.

Jansons ir tiesnesis Vidzemes rajona tiesā Limbažos, kas pērn attaisnoja par kukuļošanu apsūdzētos Magoni un Osinovski. Attaisnojošs spriedums pieņemts, jo tiesa uzskatīja, ka prokuratūras celtās apsūdzības nav pierādītas.

Tagad lietu skata Rīgas apgabaltiesa.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (K) pauda sašutumu par Vidzemes rajona tiesas spriedumu šajā lietā un apšaubīja tiesneša Jansona profesionalitāti.

Tiesnesis Jansons jau iepriekš bija nokļuvis mediju uzmanības lokā. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka tiesnešu disciplinārkolēģija 2015.gadā tiesnesim Jansonam piemēroja rājienu, jo viņš, nenoskaidrojot objektīvu patiesību, attaisnoja kādreizējo Ādažu pašvaldības policisti Andru Veipu, kura bija apsūdzēta par braukšanu alkohola reibumā. 2018.gada oktobrī Tiesnešu disciplinārkolēģija piemēroja piezīmi Jansonam par rupju nolaidību kādas citas lietas izskatīšanā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais