T, 30.11.2022.

Saistībā ar mobilizāciju Krievijā, Nacionālās drošības padome apspriedusi robežas drošības jautājumus

LETA
Saistībā ar mobilizāciju Krievijā, Nacionālās drošības padome apspriedusi robežas drošības jautājumus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 5
Valsts prezidents Egils Levits.
Valsts prezidents Egils Levits. Foto: Ilmārs Znotiņš/Valsts prezidenta kanceleja

Saistībā ar mobilizāciju Krievijā, Nacionālās drošības padome apspriedusi robežas drošības jautājumus, informēja Valsts prezidenta Preses dienests.

Valsts prezidents Egils Levits pēc atgriešanās no darba vizītes Apvienoto Nāciju Organizācijā Ņujorkā, šodien sasauca Nacionālās drošības padomes sēdi.

Sēdē īpaša uzmanība tikusi pievērsta militārā apdraudējuma un valsts robežas drošības jautājumiem, tostarp ņemot vērā situāciju pēc Krievijā izsludinātās mobilizācijas.

Visas iesaistītās iestādes un dienesti sniedza savu analīzi par aktuālo situāciju.

Kā ziņots, līdz šim mobilizācijas dēļ patvērumu Latvijā pieprasījušas divas personas, paziņojumā presei norādījis iekšlietu ministrs Kristaps Eklons (AP), uzsverot, ka mobilizācija Krievijā kā tāda nav pamats patvēruma piešķiršanai Latvijā.

Šobrīd situācija uz Latvijas-Krievijas robežas esot mierīga un stabila. Valsts robežsardze pastiprinājusi kontroli, tai skaitā rūpīgi pārbaudot visas personas. Robežas šķērsotāju skaits turpina samazināties. Robežas šķērsošana kopš 19.septembra ir atteikta 23 Krievijas pilsoņiem.

Krievijā izsludinātās daļējās mobilizācijas dēļ sākušās protesta akcijas. Protesta akcijās aizturēti vairāk nekā 600 cilvēki.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu