Sv, 27.11.2022.

Latvijā sākas intensīvāka medību sezona; VMD aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem

TVNET/LETA
Latvijā sākas intensīvāka medību sezona; VMD aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Rudenī, sākoties intensīvākai medību sezonai, Valsts meža dienests (VMD) mudina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, atrodoties mežā un ūdenstilpņu tuvumā,  informē VMD pārstāvji.

VMD uzsver, ka būtiski zināt, ka katram medību dalībniekam - mednieks, medību vadītājs vai dzinējs - medību laikā obligāti ir jāievēro noteiktas drošības prasības.

Piemēram, dzinējmedību dalībniekiem jābūt apģērbos ar spilgtiem elementiem, mednieki nedrīkst būt alkoholisko vai kādu citu apreibinošo vielu ietekmē, kā arī šāvienu drīkst raidīt tikai pa skaidri redzamu un atpazītu mērķi. Tāpat medniekiem aizliegts tēmēt un šaut cilvēku, mājdzīvnieku, automašīnu, ēku un ceļu virzienā.

Vienlaikus VMD aicina arī ogotājiem, sēņotājiem un atpūtniekiem savai drošībai ievērot vairākus piesardzības pasākumus.

VMD norāda, ka dodoties uz mežu, jāņem līdzi mobilais telefons, vēlams izvēlēties spilgtas krāsas apģērbu, ja līdzi ir suns, to vēlams turēt saitē, un arī sunim nodrošināt spilgtas krāsas kaklasiksnu vai vesti.

Ja mežā vai ūdenstilpes tuvumā dzirdami šāviena trokšņi, pēc iespējas ātrāk jādodas pretējā virzienā. Ja šāvieni izskan tuvumā, tad nekavējoties medniekiem ir jādod ziņa par savu klātbūtni - svilpojot, skaļi runājot, uzkliedzot un trokšņojot.

VMD uzsver, ka pat ne pārāk stipra skaņa izplatās tālu, un mednieki klausās, kas notiek apkārt, bet tiklīdz mednieki uzzinājuši par klātbūtni, trokšņot ir jāpārtrauc, lai tīšām netraucētu medības.

Tāpat, ja sanācis sastapties ar mednieku vai atrasties medību teritorijā, ir svarīgi sadarboties, ievērot mednieku norādījumus un izvairīties no konfliktsituācijām.

VMD arī norāda, ka ir noderīgi zināt medību norises laikus.

Medības notiek visu gadu, bet vairāk tās tiek organizētas nedēļas nogalēs rudenī un ziemā, gaides medības visbiežāk notiek rīta un vakara stundās, kas robežojas ar tumsu, ūdensputnu medības publiskajās ūdenstilpēs sākas augusta otrajā sestdienā un beidzas novembra beigās, bet dzinējmedības sākas oktobra sākumā un parasti beidzas janvāra beigās.

VMD ir Zemkopības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt meža un meža nozares ilgtspēju. VMD uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ugunsdrošību un medības reglamentējošo normatīvu prasību ievērošanu, piedalās meža nozares politikas veidošanā un ieviešanā, īsteno meža ugunsdzēsību, uzrauga, kā noteiktās prasības ievēro tirgus dalībnieki, kas laiž tirgū kokmateriālus un koka izstrādājumus, kā arī tirgotāji un pārraudzības organizācijas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu