Ja vēlies sākt izpausties rakstīšanas mākslā vai arī esi iestrēdzis un nezini, kā atsākt un kur meklēt iedvesmu, ielūkojies Madaras Senkanes, radošo tekstu autores un biznesa iespēju festivāla "Icebreakers" radošuma vēstneses, ieteikumos, kas ļaus veiksmīgi uzrakstīt kā radošus, tā akadēmiskus tekstus.
Uzvārīt tēju, uztaisīt desmaizi, uzvilkt siltākas zeķes, sameklēt lādētāju – izcili iegansti, lai atliktu rakstīšanu. Sagatavojies jau iepriekš, lai nenovērstu savu uzmanību no uzdevuma un netērētu laiku nelietderīgi. Piedomā, lai rakstīšanas apstākļi būtu patīkami (mūzika, temperatūra, apgaismojums, gardumi), procesa saistīšana ar prieku un baudu var krietni pacelt motivāciju. Ja prasās palielināt dopingu, papildini apkārtējo vidi ar elementiem zilā krāsā. Pētījumi liecina, ka tā var palīdzēt atraisīt radošumu. Ja mīksts krēsls un omulīga noskaņa uzdzen miegu vai gluži vienkārši nepalīdz, dodies pastaigā – ir pētījumi, kas liecina, ka pat īsa pastaiga var veicināt radošumu.
Dušā un pirms miega idejas virpuļo prātā kā bites, bet, piesēžoties pie rakstīšanas, galvā svilpo vējš? Ievies kladi vai digitālu piezīmju blociņu, kurā sakrāt tēmas, idejas un frāzes, kas var palīdzēt piešķilt ko vērtīgu. Pat tad, ja tās neizmantosi plašākiem rakstu darbiem, tas trenēs tavu uzmanību, ļaus vieglāk pamanīt un piefiksēt noderīgas domas, kas skrien cauri prātam. Tas, savukārt, ne vien attīstīs apzinātību un radošumu, bet var arī palīdzēt stiprināt pašapziņu. Brīnišķīgs komplekts, kas palīdzēs aizbaidīt bailes no baltās lapas.