Vīķe-Freiberga: Daļējā mobilizācija Krievijā ir kā etniskā tīrīšana

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10
Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.
Eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Foto: Ieva Leiniša/LETA

"Daļējā mobilizācija Krievijā ir kā etniskā tīrīšana. Tā ir apslēpta etniskā tīrīšana, lai tiktu vaļā no minoritātēm, kas varētu būt traucēklis nākotnē. Putinam karavīru dzīvības neko nenozīmē, un tas jau ir sen zināms," tā otrdien, 27.septembrī, Latvijas Televīzijas raidījumā izteicās eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vīķe-Freiberga raidījumā sacīja, ka ukraiņi kā tauta ir pārsteigusi ne tikai visu pasauli, bet arī sevi. "2014. gadā radās iespaids, ka viņi nav gatavi sevi aizstāvēt. [..] Kremlis atrada zāles, lai atgrieztu Ukrainas tautai patriotismu, lai cīnītos par savu zemi."

Tāpat viņa apgalvoja, ka pirmais, kas pieņems lēmumu par kodolieroču izmantošanu, atvērs Pandoras lādi. Tas iesāks ķēdes reakciju, kas novedīs pie uzbrukumiem no abām pusēm.

"Putins ir saliedējis ne tikai Rietumvalstis, bet arī Eiropas un ASV transatlantisko sadarbību.

Arī tas, ka Somija un Zviedrija ir sākušas pievienošanos NATO aliansei, ir viens no Putina labajiem darbiem, ar ko viņš ieies vēsturē," viņa norādīja.

Vīķe-Freiberga pauda, ka ir redzams, ka Putins seko Staļina piemēram un veic tīrīšanas ģenerāļu rindās, lai pēc iespējas ilgāk noturētos pie varas. "Putins pašlaik dara to, ko darīja Hitlers, kad juta, ka uzvara karā slīd ārā no rokām, - viņš pats dod pavēles armijai."

Viņa uzsver - varas vieta nevar palikt tukša. "Būs vienmēr kāds, kas noteiks, kas notiks. Demokrātijā mums ir tā iespēja nākt ar savu smilšu graudu, ar ūdens lāsi, lai papildinātu to jūru. Mums ir iespējams nākt ar savu artavu, lai uzlabotu visas sabiedrības dzīvi."

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments 10

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais