S, 26.11.2022.

Ukraina var rēķināties ar Itālijas jaunās valdības atbalstu, sola Meloni

TVNET/LETA/DPA
Ukraina var rēķināties ar Itālijas jaunās valdības atbalstu, sola Meloni
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 3
Foto: AFP/SCANPIX

Itālijas nacionālkonservatīvās partijas "Fratelli d'Italia" ("Itālijas brāļi") līdere Džordža Meloni, kurai ir labas izredzes kļūt par premjerministri pēc labējo koalīcijas uzvaras parlamenta vēlēšanās, ir apliecinājusi, ka Itālijas jaunā valdība pilnībā atbalstīs Ukrainu.

"Jūs zināt, ka jūs varat rēķināties ar mūsu lojālu atbalstu ukraiņu tautas brīvības lietai. Palieciet stipri un saglabājiet nelokāmu savu ticību!" Meloni otrdien rakstīja tvītā Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim.

Zelenskis tvītā Meloni bija apsveicis viņu ar uzvaru vēlēšanās un pateicies Itālijai par tās palīdzību Ukrainai, kas karo pret Krieviju.

Aizejošais Itālijas premjerministrs Mario Dragi vienmēr skaidri pauda atbalstu Ukrainai un ieroču piegādēm Kijivai pēc Krievijas pilna apjoma iebrukuma sākuma 24.februārī.

Arī Meloni ir stingri nosodījusi Krieviju un pēdējos mēnešos vairākkārt teikusi, ka viņa nepārprotami ir Kijivas pusē. Tomēr pamatu bažām rada abi viņas partneri jaunajā valdības koalīcijā - nacionālkonservatīvā partija "Līga" un ekspremjera Silvio Berluskoni vadītā konservatīvā partija "Forza Italia" ("Uz priekšu, Itālija!").

"Līgas" līderis Mateo Salvīni ir kritizējis sankcijas pret Maskavu un ir Krievijas prezidenta Vladimira Putina apbrīnotājs. Berluskoni gadiem ilgi ir bijis tuvos draugos ar Putinu un iepriekšējā nedēļā sniegtā televīzijas intervijā apgalvoja, ka Putins bijis spiests uzbrukt Ukrainai.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu