T, 30.11.2022.

Talibi Kabulā ar šāvieniem gaisā izklīdina demonstrāciju Irānas sieviešu atbalstam

TVNET/LETA/AFP
Talibi Kabulā ar šāvieniem gaisā izklīdina demonstrāciju Irānas sieviešu atbalstam
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: EPA/Scanpix

Talibu drošības spēku kaujinieki ceturtdien Kabulā gaisā raidījuši brīdinājuma šāvienus, lai izkliedētu sieviešu demonstrāciju Irānā notiekošo protestu atbalstam.

Protesta akcijā pie Irānas vēstniecības Kabulā bija sapulcējušās aptuveni 25 sievietes, kas skandēja arī protestos Irānā dzirdamo saukli "Sievietes, dzīvība, brīvība".

Talibu kaujinieki, kas jaunā režīma apstākļos pilda arī policijas funkcijas, protesta akcijas dalībnieces izklīdināja, gaisā raidot šāvienus.

"Irāna ir piecēlusies kājas, tagad ir mūsu kārta", "No Kabulas līdz Irānai - sakiet "nē" diktatūrai", bija lasāms demonstrantu plakātos.

Talibu kaujinieki plakātus protestētājam uzreiz atņēma un viņu acu priekšā tos saplēsa.

Kā ziņu aģentūrai AFP skaidroja Kabulas ceturtdienas akcijas organizētāja, akcija sarīkota, "lai demonstrētu mūsu atbalstu un solidaritāti ar Irānas tautu un talibu upurēm Afganistānā".

Irānā plašu valsts mēroga protestu kustību izraisījusi 22 gadus vecās Mahsas Amini nāve policijas apcietinājumā 16.septembrī. Amini bija aizturēta par ultrakonservatīvo musulmaņu ģērbšanās etiķetes prasību neievērošanu.

Varasiestādēm protestus cenšoties apspiest, simtiem cilvēku aizturēti, sadursmēs ar policiju vairāki desmit zaudējuši dzīvību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu