T, 30.11.2022.

Pabriks par zaudējumu vēlēšanās: Jāiet prom, jo tauta savu vārdu ir teikusi

TVNET/LETA
Pabriks par zaudējumu vēlēšanās: Jāiet prom, jo tauta savu vārdu ir teikusi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 10
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks.
Aizsardzības ministrs Artis Pabriks. Foto: Zane Bitere/LETA

Lai arī ievēlēšanai nākamajā Saeimā politiskajai apvienībai "Attīstībai/Par" (AP) pietrūka tikai aptuveni 250 balsis, viens no AP līderiem, aizsardzības ministrs Artis Pabriks nemudinās savu politisko spēku apstrīdēt vēlēšanu rezultātus vai prasīt pārskaitīt balsis.

Zaudēt ir jāmāk, intervijā TV3 izteicās Pabriks, kurš līdz ar vēlēšanu rezultātiem apzinoties, ka arī pašam no politikas ir "jāiet prom, jo tauta savu vārdu ir teikusi".

Pabriks atzina, ka AP zaudējums ir smags, īpaši tādēļ, ka ievēlēšanai pietrūka vien pāris simti balsu. Lielākie zaudējumi politiskajam spēkam esot Rīgā un Kurzemē, kur sasniegti visvājākie rezultāti.

Politiķis atzina, ka kopumā AP rēķinājusies ar vājākiem rezultātiem šajās Saeimas vēlēšanās, jo aizvadītajā četrgadē apvienība strādājusi sarežģītās nozarēs, kurās nepieciešamas smagas reformas, taču partija negaidīja, ka atbalsta kritums būs tik liels.

Pabriks pieļāva, ka viens no iemesliem neiekļūšanai nākamajā Saeimā bijis tas, ka AP esot "ideoloģiski iespiesta" starp centriski konservatīviem un liberāliem spēkiem, kur katrs tai paņēmis nost daļu vēlētāju.

Taujāts, vai nākamajā valdībā būtu jāiekļauj trīs vai tomēr četri politiskie spēki, Pabriks sacīja - ja viņš būtu premjers, "Progresīvos" koalīcijā neņemtu, jo viņam nav pieņemama daļa šīs partijas ideoloģisko uzstādījumu un personāliju, ko viņš saskata kā zināmu risku sekmīgam valdības darbam.

Aizvadītajās parlamenta vēlēšanās labāko rezultātu sasniedza "Jaunā vienotība", kura nākamajā Saeimā ieguvusi 26 mandātus, Zaļo un zemnieku savienība - 16, "Apvienotais saraksts" - 15, Nacionālā apvienība - 13, "Stabilitātei!" - 11, "Progresīvie" - 10, bet "Latvija pirmajā vietā" - deviņus mandātus.

Saeimas vēlēšanas izrādījās liktenīgas valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem "Attīstībai/Par" un "Konservatīvajiem", kā arī krievvalodīgo elektorāta ilggadējai līderei "Saskaņai", kas nespēja pārvarēt 5% vēlēšanu barjeru un palika ārpus nākamā parlamenta sasaukuma.

14.Saeimas vēlēšanās Latvijā nobalsoja 59,4% balsstiesīgo iedzīvotāju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu