Krievijā neizpratne par 1,5 miljonu militāro formu pazušanu (23)

TVNET | FINANCENET
CopyLinkedIn Draugiem X
Foto: AP/Scanpix

Krievijas Valsts domē pausta neizpratne par Krievijas armijas nodrošinājumu. Pēc Aizsardzības komitejas locekļa Andreja Guruļeva teiktā, iesaukšanas punktos vajadzēja būt pusotram miljonam komplektu militāro formu, taču – tie mīklaini pazuduši, vēsta “The Moscow Times”.

“Man joprojām nav skaidrs, kur palicis pusotrs miljons formu komplektu, kam bija jāglabājas iesaukšanas punktos No kurienes problēmas ar formām un ar vēl visu citu? To neviens nekā negrasās paskaidrot!” paziņoja Guruļevs savā “Telegram” kanālā.

Tāpat deputāts kritizējis Krievijas valdības lēmumu atbrīvot no amata aizsardzības ministra vietnieku, armijas ģenerāli Dmitriju Bulgakovu, kurš šajā amatā darbojies 12 gadus.

“Nevajadzēja nosūtīt ģenerāli Bulgakovu uz citu darbu, vajag konkrēti jautāt, kur, kas un kāpēc notika. Kāpēc mūsu mobilizējamie netiek pie formām?” norādīja deputāts.

Tiek norādīts, ka pēc mobilizācijas izsludināšanas varasiestādes solīja, ka iesaucamie tiks apgādāti ar visu nepieciešamo, lai gan tika piebilsts, ka rekrūši var izmantot savu ekipējumu. Mobilizējamajiem tika rekomendēts apgādāt sevi ar siltām jakām, ziemas maskēšanās halātiem, kā arī citu aprīkojumu. Militārā aprīkojuma tirdzniecības vietas pieredzēja milzīgu ažiotāžu, pieauga pieprasījums pēc mugursomām, guļammaisiem un termoveļas. Tāpat strauji pieaugušas bruņuvestu cenas.

“Telegram” kanālos aprēķināts, ka nepilns komplekts, kas nepieciešams mobilizētajam, izmaksā ap 76 tūkstošiem rubļu (1300 eiro). Aprēķinos nav ņemtas vērā spekulantu cenas, jo tie par bruņuvestēm un militārajiem apaviem prasa milzīgu uzcenojumu.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijā mobilizētajiem karavīriem nereti ir problēmas ar aprīkojumu – valsts nesniedz formas, tāpat tiek izsniegti sarūsējuši un sliktā stāvoklī esoši ieroči. Tāpat, lai arī iepriekš tika solīts īstenot vairāku nedēļu ilgas apmācības, realitātē mobilizētie karavīri faktiski uzreiz tiek sūtīti uz fronti Ukrainas austrumos.

Komentāri (23)CopyLinkedIn Draugiem X
Svarīgākais
Uz augšu