S, 28.01.2023.

Pentagons nesaskata pierādījumus Putina gatavībai lietot kodolieročus

LETA/UKRAINSKA PRAVDA
Pentagons nesaskata pierādījumus Putina gatavībai lietot kodolieročus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 2
Foto: AFP/SCANPIX

ASV Aizsardzības ministrija nesaskata pierādījumus tam, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavotos lietot kodolieročus, komentārā izdevumam "Politico" paziņoja Pentagona pārstāvis Tods Bresīls.

Komentējot ASV prezidenta Džo Baidena paziņojumu par nukleāra Armagedona risku un bīstamāko situāciju pasaulē kopš 1962.gada Kubas raķešu krīzes, Bresīls sacīja, ka šie Baidena vārdi atspoguļo nopietnību, ar kādu ASV uztver Putina draudus.

"Bet es gribu skaidri paziņot: pagaidām mēs neesam saskatījuši nekādu pamatu mūsu stratēģisko kodolspēku izvēršanas maiņai un mums nav pierādījumu tam, ka Krievija gatavotos kodolieroču lietošanai tuvākajā laikā," uzsvēra Pentagona pārstāvis.

Arī citi "Politico" intervēti cilvēki apstiprināja, ka pēdējās dienas laikā situācija Krievijas iespējamas kodolieroču lietošanas kontekstā nav mainījusies.

Jau ziņots, ka Baidens ceturtdien brīdināja par to, ka pasaule ir nukleāra Armagedona draudu priekšā pirmoreiz kopš Aukstā kara, ņemot vērā Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteiktos draudus par kodolieroču lietošanu karā pret Ukrainu.

Atgādinot kodolkrīzi, kuru 1962.gadā izraisīja Padomju Savienība, izvietojot raķetes Kubā, no kuras tās viegli sasniegtu ASV, Baidens sacīja, ka "pirmoreiz kopš Kubas raķešu krīzes mums ir tieši draudi no kodolieroču lietošanas, ja situācija turpinās attīstīties tā, kā tā attīstās".

Putins ir izteicis vāji maskētus draudus lietot kodolieročus, ja viņam šķitīs, ka vairs nav citu variantu viņa mēģinājumā ieņemt Ukrainas teritoriju Rietumvalstu atbalstītās Ukrainas pretošanās apstākļos.

Eksperti ir izteikušies, ka tie, visticamāk, būtu relatīvi nelieli taktiski kodoltriecieni. Tomēr Baidens brīdināja, ka taktisks trieciens ierobežotā rajonā tomēr riskētu izraisīt plašāku uzliesmojumu.

Foto: Raķešu uzbrukums Zaporižjā, Ukrainā

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu