S, 25.03.2023.

Kuldīgā dzinējmedību laikā sašauj mednieku

Papildināts
TVNET/LETA
Kuldīgā dzinējmedību laikā sašauj mednieku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 6
Foto: Shutterstock

Kuldīgas novada Pelču pagastā sestdien, 15.oktobrī, dzinējmedību laikā sašauts mednieks, apstiprina Valsts meža dienesta (VMD) Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Viņš sacīja, ka attiecīgajās dzinējmedībās būtiski pārkāpti drošības noteikumi - netika ievēroti šaušanas leņķi un sektori, kā tas paredzēts medību noteikumos. Tādējādi tika izdarīts šāviens mednieka virzienā.

Lūsis skaidroja, ka medījamais dzīvnieks šķērsoja mednieku līniju, un mednieks, šaujot uz dzīvnieku, trāpīja blakus esošajam medniekam.

Pēc Lūša teiktā, cietušais medību dalībnieks nav guvis dzīvībai bīstamas traumas.

Viņš arī atzīmēja, ka pēc atgadījuma uz notikuma vietu tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, kā arī notikuma vietā ieradās VMD inspektori.

Tāpat Lūsis minēja, ka Valsts policija ir sākusi kriminālprocesu par ieroča pielietošanu un miesas bojājumu nodarījumu.

Par drošības noteikumu neievērošanu medību laikā VMD ir sācis administratīva pārkāpuma procesu. Par drošības noteikumu neievērošanu medniekam var tikt piemērota soda nauda no 50 līdz 250 eiro apmērā un mednieka tiesību atņemšana līdz vienam gadam.

Lūsis arī norādīja, ka gan šāvējs, gan cietušais ir pieredzējuši mednieki. Medībās piedalījās sertificēti mednieki un pirms medībām, medību vadītājs veica drošības instruktāžu.

Valsts policijā apstiprināja, ka par notikušo sākts kriminālprocess un tiek skaidroti precīzi negadījuma iemesli.

Vīrietis, kurš raidījis šāvienu uz dzīvniekiem, savu vainu atzīst un ar policiju sadarbojas.

Jau vēstīts, ka 1.oktobrī Latvijā sākās dzinējmedību sezona. Dzinējmedības ir atļautas katru dienu no saullēkta līdz saulrietam. Sezona ilgs līdz nākamā gada 31.martam, izņemot mežacūku dzinējmedības, kas ilgs līdz 31.janvārim.

Dzinējmedību sezonas laikā ir atļauts rīkot kolektīvās medības, kad dzinēji trokšņojot dzen medījumu pretim mednieku līnijai. Medību laikā ir atļauts nomedīt noteiktu skaitu un sugu medījamo dzīvnieku, atbilstoši izsniegtajām medību atļaujām.

Jau iepriekš VMD informēja, ka, neraugoties uz to, ka medniekiem ir jāievēro stingras drošības prasības, visvairāk pārkāpumu VMD konstatē tieši dzinējmedību laikā. Starp biežākajiem medību drošības noteikumu pārkāpumiem un nelaimes gadījumu cēloņiem ir pielādēta šaujamieroča pārnēsāšana, pārvadāšana un nevērīga apiešanās ar ieroci.

Pēc VMD datiem, laika posmā no 2011. līdz 2021.gadam medībās notikuši 24 nelaimes gadījumi, no tiem pieci - nāvējoši. Divi nāvējoši gadījumi notikuši nelegālās medībās, vienā no tiem gāja bojā nepiederoša persona. Sešos gadījumos cietuši paši nelaimes gadījumu izraisītāji, 16 gadījumos - citi mednieki. Vienā gadījumā mednieks cietis ievainotas mežacūkas uzbrukumā.

VMD ir Zemkopības ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt meža un meža nozares ilgtspēju un uzraudzīt meža apsaimniekošanu un izmantošanu, ugunsdrošību un medības reglamentējošo normatīvu prasību ievērošanu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu