Par palīdzības sniegšanu Ukrainai virknei cilvēku piešķirti Triju Zvaigžņu ordeņi

TVNET/LETA
Par palīdzības sniegšanu Ukrainai virknei cilvēku piešķirti Triju Zvaigžņu ordeņi
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4
Foto: Ieva Čīka/LETA

Ordeņu kapituls vairākiem pilsoniski aktīviem cilvēkiem, žurnālistiem un Latvijas vēstniecības Ukrainā darbiniekiem ir nolēmis piešķirt Triju Zvaigžņu ordeņus par palīdzības un atbalsta sniegšanu Ukrainai.

Ordeņi piešķirti "par nopelniem Latvijas valsts labā un par sevišķiem nopelniem, augsti profesionāli, īpaši pašaizliedzīgi un drosmīgi veicot savus pienākumus, parādot nozīmīgu pilsonisko drosmi un personisko iesaisti, sniedzot palīdzību Ukrainai, tās karavīriem un civiliedzīvotājiem, dokumentējot un atspoguļojot Ukrainas tautas cīņu par neatkarību un brīvību", teikts kapitula paziņojumā.

apbalvot ar Triju Zvaigžņu ordeni pilsonisko iniciatīvu organizatorus, ārstus, ārlietu dienesta un plašsaziņas līdzekļu darbiniekus:

Latvijas vēstnieku Ukrainā Ilgvaru Kļavu nolemts iecelt par Triju Zvaigžņu ordeņa komandieri, bet SIA "Brūču klīnika" vadītāju, mikroķirurgu Olafu Libermani un "Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas" traumatologu, ortopēdu Mārtiņu Malzubri par Triju Zvaigžņu ordeņa virsniekiem.

Zemākas pakāpes Triju Zvaigžņu ordeņi piešķirti arī Latvijas vēstniecības Ukrainā Konsulārās nodaļas otrajam sekretāram Mārtiņam Amatniekam, vēstniecības Diplomātiskās pārstāvniecības vadītāja vietniecei Karinai Lejai, Konsulārās nodaļas vadītājai Dzidrai Liepiņai, vēstniecības mājas pārvaldniekam Renāram Volkam un bijušajam Latvijas vēstniecības Ukrainā trešajam sekretāram Edvīnam Severam.

Tāpat ordeņi piešķirti Latvijas Televīzijas žurnālistiem Gintam Amoliņam un Inai Strazdiņai un operatoram Ingum Graudiņam, TV3 žurnālistei Ievai Vārnai un operatoram Sergejam Medvedevam, kā arī Latvijas Radio žurnālistei Indrai Sprancei.

Triju Zvaigžņu ordeņus nolemts piešķirt arī fonda "Uzņēmēji mieram" aktīvistiem Annai Andersonei, Kristofam Blauam un Ievai Driksnai, biedrības "Tavi draugi" vadītājam Ulvim Novikam un iniciatīvas "Twitter konvojs" aizsācējam Reinim Pozņakam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais