P, 27.03.2023.

VISC: Ne visiem skolēniem izdevies izpildīt pirmo elektronisko izmēģinājuma eksāmenu

TVNET/LETA
VISC: Ne visiem skolēniem izdevies izpildīt pirmo elektronisko izmēģinājuma eksāmenu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 1
Uzraksts "Lūdzam netraucēt Eksāmens".
Uzraksts "Lūdzam netraucēt Eksāmens". Foto: Evija Trifanova/LETA

Ne visām skolām un skolēniem izdevās pievienoties Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmai un izpildīt pirmo elektronisko izmēģinājuma eksāmenu, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centrā (VISC).

Šodien norisinājās pirmais elektronisko eksāmenu izmēģinājums reālā Latvijas skolu ekosistēmā, kurā 12.klašu un profesionālo izglītības iestāžu 3.kursu audzēkņi pirmoreiz varēja izmēģināt centralizētā eksāmena norisi elektroniskā formātā.

Kopumā izmēģinājuma eksāmena kārtošanai bija pieteikušies 5857 eksāmena kārtotāji no 264 izglītības iestādēm. VISC atzina, ka plānotais tiešsaistes eksāmens angļu valodā ļāva identificēt tehniskās problēmas, kas ietekmē eksāmenu kārtošanu tiešsaistē.

Organizācijā norādīja, ka eksāmena kārtošana apzināti bija plānota lielam skaitam skolēnu, lai reālā skolu ekosistēmā pārliecinātos par skolu, skolēnu un jaunās pārbaudījumu sistēmas gatavību digitāla eksāmena norisei.

VISC atvainojas par sagādātajām neērtībām un izsaka pateicību gan skolēniem, gan eksāmenu organizēšanā un norisē iesaistītajiem skolu darbiniekiem, skolotājiem, kuri brīvprātīgi iesaistījās eksāmena izmēģinājumā.

Skolēniem būs iespēja šo eksāmenu izpildīt līdz 14.novembrim - kārtot to skolā vai mājās, izmantojot sistēmas piešķirots individuālos piekļuves kodus. Darbu vērtēšana sāksies 15.novembrī.

Šobrīd tiks turpināts darbs pie Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmas pilnveidošanas un uzlabošanas, lai līdz tiešsaistes eksāmenu norisei šī mācību gada noslēgumā būtu iespēja kārtot plānotos augstākā līmeņa eksāmenus. Nākamais izmēģinājuma eksāmens paredzēts 1.decembrī, kad plānota latviešu valodas eksāmena norise tiešsaistē.

Vasarā apstiprinātie noteikumi par centralizēto eksāmenu saturu un norises kārtību paredz paredz, ka no 2022./2023. mācību gada pakāpeniski notiks pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē. Augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums angļu valodā bija pirmais solis, lai virzītos uz šo noteikumu praktisko realizāciju.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais