Kariņš: drošības situācija Latvijā pēc notikušā Polijā nemainās

TVNET/LETA
Kariņš: drošības situācija Latvijā pēc notikušā Polijā nemainās
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Valsts kanceleja

Latvijas atbildīgie dienesti seko līdzi notikumu attīstībai un izmeklēšanai pēc notikušā Polijā, kur nokrita divas raķetes, pēc ārkārtas Ministru kabineta sēdes pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Kariņš pēc ārkārtas sēdes norādīja, ka viņam ir sakāmas divas lietas - drošības situācija Latvijā pēc notikušā Polijā nemainās un atbildīgie dienesti Latvijā seko līdzi notikumu attīstībai, izmeklēšanai.

Visi mūsu dienesti, mūsu valdība ir gatava rīkoties, ja būs jāpieņem atbilstoši lēmumi, teica Kariņš.

Viņš arī atgādināja, ka Latvija ir gatava atbalstīt Poliju "jebkādā veidā, kādā to prasītu".

Vaicāts, vai aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) neizdarīja pārsteidzīgus secinājumus, paužot paziņojumus, lai gan fakti netika noskaidroti, Kariņš atbildēja, ka jāatceras, ka Krievija otrdien ļoti brutālā veidā uzbruka Ukrainai ar vairāk nekā 90 raķešu uzbrukumiem tieši civilajai infrastruktūrai.

"Tā ir brutāla agresija. Šādos apstākļos, kad notiek kaimiņvalstī sprādziens, kara miglā rodas zināmas neskaidrības, kurās katrs reaģē vai secina ātri vai lēnāk," teica Kariņš.

Vienlaikus premjers akcentēja, ka pašlaik svarīgākais ir saprast, kas ir noticis, un atcerēties, ka drošības situācija Latvijā ir nemainīga un ka dienesti kopā ar valdību spējīgi reaģēt.

"Acis ir atvērtas, ir pilns atbalsts Polijai un Ukrainai, bet patlaban vēl nav skaidrs, kāds ir cēlonis un kā tas atrisināsies. Latvijas valdība strādā pilnā sastāvā un ir rīcībspējīga. Mums ir tiesības pieņemt jebkādus lēmumus. Tas, ka būtu labi vienoties ātri par jauno valdību, ir pats par sevi saprotami, bet tas netraucē esošajai valdībai rīkoties," pauda premjers.

Kā ziņots, Polijā otrdien ap plkst.15.40 (16.40 pēc Latvijas laika) nokrita Krievijā ražota raķete, nogalinot divus cilvēkus Pševodovas ciemā, trešdienas rītā paziņoja Polijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Lukašs Jasina.

"Krievijā ražota raķete nokrita, nogalinot divus Polijas Republikas pilsoņus," sacīja Jasina. Viņš piebilda, ka Krievijas vēstnieks Polijā ir izasaukts uz Ārlietu ministriju sniegt "tūlītējus detalizētus paskaidrojumus".

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu